fbpx
Book Now!


Цените за овој хотел може да ги проверите на нашиот онлине систем.ТУКА


Капацитет: 186 Dbl, 63 DblLarge, 42 JS, 12 TwoDblCon
Aдреса: Хотело Планета, одморалиште Сончев Брег, Бугарија
Мапа : Hotel-Planeta-Aqua-Park
Локација:
Втора линија, Растојание до плажа 70 м, Година на градба 2006, Година на последната реконструкција 2015
Хотелски капацитети:
Број на спратови 10, Лифт 8, Сеф на рецепција, Отворен базен, Затворен базен, Интернет кафе, Анимација програми, Wi-Fi (FOC), Продавница, Банкомат, Размена на валута, паркинг €, парк област и градини
Храна и пијалоци:
Ресторани, барови 3, Скај бар-ресторант, вегетаријанско мени
За деца:
Детски забавни програми, Детски базен, Детско креветче (FOC)
Спорт:
Пинг-понг, Аеробик, Водната гимнастика
Грижа за телото:
Wellness центар, Медицински кабинет, Салон за убавина, Фризерски салон, Фитнес, Сауна, Парна бања, Масажа, џакузи
По зајдисонце:
Ноќен клуб, Билјард, Игра машини
Хотелски карактеристики:
Домашни миленици не е дозволено, Секојдневно чистење на собите, Промена на постелнина (2-неделно), Крпи се менуваат(7-неделно), Козметички сет за во бања, Пешкири за плажа (со депозит), Хемиско чистење, Перење


All Inclusive опис : 
Цената вклучува: 

* Користење на отворен  и затворен базен
*лежалки и чадор за сонце / на соба / на базен
*(доручек: 07:30 – 10:00, ручек: 12:00 – 14:00, вечера : 18:30 – 21:00)
* ладни сендвичи, грицки, пица и мини колачи од 16: 00h до 17: 00h во Snacks ресторанот
* бугарски алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе и чај од 10.00h до 23.00h на Pool-Бар
* Пинг понг, jakuzzi
* Фитнес, сауна
* Детски и возрасни анимации
* Aquapark
Дополнително плаќање: 
* Сите други услуги во хотел

Цена вклучува: (EUR):
AQUAPARK за возрасни и деца, базен, лежалка и чадор во близина на базенот, Wi-Fi, користење на сеф, фитнес, сауна, јакузи

Коментари:
 Доенчиња до 2 години – бесплатно.

Попуст:
Попуст за деца на редовно и екстра кревет, попуст за возрасни на дополнителен кревет.

Рано резервација попусти (вклучени во цената):книга до 2019.03.31 попуст: 20%