Book Now!

popova-shapkra-hotel

  • Локација: ски центар Попова Шапка
  • Капацитет: стандардни соби двокреветни, трокреветни и четворокреветни. Вкупно 140 легла.
  • Хотелски содржини: ресторан, ТВ салон, продавница за сувенири, дискотека, сервис за изнајмување ски опрема
  • Опременост на собите: секоја соба има свое купатило
ХОТЕЛ ПОПОВА ШАПКА * * *  Попова Шапка  
СОБА период 15.12-30.12 01.02-15.03 Макс. ПОПУСТИ и ДОПЛАТИ
услуга 03.01-31.01 лица 1 дете 0-4 1 дете 4-12 2 дете 0-4 2 дете 4-12 3 возрасен
DBL HB 26 26 2+2 -100% -30% -100% -30% /
DBL FB 30 30 2+2 -100% -30% -100% -30% /
Apartman HB 41 41 2+2 -100% -100% -100% -100% -100%
Apartman FB 49 49 2+2 -100% -100% -100% -100% -100%
Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено