fbpx
Book Now!

Локација : 400 м од жичарницата

Прекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и луксузниот стил. Луксузно опремени и повеќето имаат поглед кон планината Пирин. На располагање на гостите има лоби бар, ноќен бар, СПА Центар, АКВА Парк, салон за убавина, ски гардеробер, детска соба и анимација, конференциска сала.

Локација : Asanica area, Bansko, Bulgaria


Хотел РЕГНУМ 5* – Банско
ЛЕТО 2021( 3=4) до 31.07.2021


Вид на сместување 04.05-31.07.202106.09-30.11.2021 01.08-05.09.2021
НП ПП НП ПП
Јуниор сјуит (2+0) 62€ 79€ 69€     89€
Едноспален апартман (2+1) 69€ 87€ 77€ 97€
Едноспален апартман лукс (2+2) 89€ 107€ 97€ 117€
Двоспален апартман (4+2) 128€ 163€ 132€ 170€
Доплата за апартман со поглед планина – 5€ за апп на ден
Деца до 9.99 год. на дополнително легло – бесплатно
Деца од 10-12.99 год. на дополнително легло 18€ 22€ 21€ 25€
Возрасен на дополнително легло 25€ 33€ 29€ 36€

СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ :

 • 5% попуст за престој од 3 ноќевања
 • 7% попуст за престој од 4 ноќевања
 • 10% попуст за престој од 5 ноќевања
 • Бонус ноќевања – 7=6 / 14=12

Цените се на ден по соба 2 особи  и вклучуваат :

 • НП – ноќевање со појадок | ПП – ноќевање со појадок и вечера
 • Користење на “REGNUM SPA CENTER” : внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, тропски тушеви, релакс соба, фитнес центар
 • Користење на “REGNUM AQUA PARK” (16.06-31.07.2021) или во зависност од временските услови): надворешен полуолимски базен, надворешен детски базен, тобогани, игралиште
 • Користење на “REGNUM BANYA THERMAL & RECREATION CENTER” (во с.Бања, 6 км од Банско) – надворешен базен и џакузи со минерална вода. Бесплатна употреба и превоз во ниска сезона до 18.07.2021
 • Детски кат и анимација за деца
 • Паркинг, интернет, сеф

Во цената не е вклучено :

 • Туристичка такса 1 € на ден
 • Патничко осигурување