fbpx
Location: Borovets - Bulgaria
Book Now!

Цените за овој хотел можете да ги погледнете на нашиот онлајн систем, ТУКА


Капацитет: 257 Dbl rooms, 266 Junior Suite, 2 1bedroom rooms
Адреса: Рила Хотел, Боровец Ресорт, Бугарија
Локација: 2010 Borovets, Bulgaria
Растојание до ски-лифт 200 m, Година на изградба 1986, Година на последната реконструкција 2015
Хотелски капацитети:
Број на sprata 10, Лифт, Сеф на рецепција (€), Затворен базен 28 ° C, Wi-Fi (FOC), Wi-Fi во лоби, Паркинг (FOC), Ноќен клуб,  Kазино
Храна и пијалоци:
Ресторани 3, барови 2, Кафe-bar, детско мени, вегетаријанско мени, Услуга во соба
За деца:
Детски забавни програми, Детска градинка, Детско игралиште (FOC)
Спорт:
Ски и сноуборд , школа за скијање и сноуборд, детска санка за изнајмување
Грижа за тело:
Медицински кабинет (€), Фризерски салон (€), Фитнес (€), Сауна (€), Парна бања (€), Солариум, Масажа (€), Jacuzzi, Маникир (€)
Хотелски карактеристики:
Домашни миленици не е дозволено во хотелот, Секојдневно чистење на собите , Промена на постелнина (2-неделно), Крпи се менуваат (7-неделно) 7, Козметички сет за во бања.


Легенда : 

 • p/1pax – цена по лице по ден
 • p/2pax – цена за две лица по ден
 • p/3pax – цена за три лица по ден
 • p/4pax – цена за четири лица по ден
 • p/5pax – цена за пет лица по ден
 • p/6pax – цена за шест лица по ден
 • RO – Само сместување
 • BB – Ноќевања со појадок
 • HB – Појадок и вечера
 • FB – Појадок, ручек и вечера
 • All Inc – Се Вклучено

Цена вклучува:
Користење на базен, џакузи, Wi-Fi во фоајето, паркинг (ограничен број)


Во цената не е вклучено : 

 • Туристичка такса 1 евро по лице од ден, деца до 1,99г. не плаќаат
 • Патничко / Здраствено осигурување