Book Now!

p*i/ k*r

Локација : во центарот на Боровец
Со својата одлична местоположба, на самото подножје на ски стазите, хотелот ви обезбедува одмор погоден за сите возрасти и нуди можност за рекреација и спортување. Во склоп на хотелот има 4 ресторани, барови, ноќен клуб, детски клуб, интернет, паркинг, спа центар.

11111111111112010 Borovets, Bulgaria

СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, fish spa, фитнес, сауна, парна бања.


Хотел РИЛА 4* – Боровец
Пролет – Лето – Есен 2019


Сместување 10.07.2019 – 17.08.2019                                     All Inclusive 18.08.2019 – 03.09.2019                                   All inclusive
Weekday
Sun-Thu
Weekend
Fri-Sat
ALL days Weekday
Sun-Thu
Weekend
Fri-Sat
ALL days
Мин. престој 2 nights 2 nights 5 nights 2 nights 2 nights 5 nights
По лице во  Superior Double /Twin room  52,00 € 57,50 € 51,50 € 43,00 € 46,50 € 43,00 €
Superior single room 72,50 € 78,00 € 72,00 € 66,50 € 72,50 € 66,50 €
Deluxe Suite 1-2
persons
152,00 € 164,00 € 151,00 € 142,00 € 153,00 € 142,00 €

 

Цените вклучуваат  : 

 • 1 ноќевање по лице / освен за Deluxe Suite на база All Inclusive
 • Користење на базен и џакузи
 • Лежалки и чадор за сонце ( до потполнување на капацитет )
 • Сауна , парна бања , турска бања
 • Фитнес , интернет во лоби бар
 • За повеќе од 5 ноќевања ( бесплатна масажа од 20 мин / 1 за време на целиот престој )

Попусти : 

 • Деца од 0 – 5,99 год. БЕСПЛАТНО сместување во Двокреветна соба со двајца возрасни
 • Деца од 6 – 11,99 год. / 18 евра од ден за сместувување со двајца возрасни
 • Сместување на 1 возрасен со деца до 11,99 год. / возрасен по цена за Синг соба, едно дете бесплатно, второ по 18 евра од ден.

Откажување од резервација : 

 • Без пенали , за откажување од резервација 14 ден пред започнување на аражманот
 • После 14 дена / 1 ноќевања се наплаќа
 • Не појавување во хотел / 100 % пенали


Вид на сместување  07.04-30.11.2019
Ноќевање со појадок
01.06-30.11.2019
Полупансион
Нед. – Чет. Пет. – Саб. Нед. – Чет. Пет. – Саб.
Двокреветна СУПЕРИОР соба (2+1) 78€ 92€ 105€ 120€
Фамилијарна СУПЕРИОР соба (2+2) 1013€ 116€ 145€ 158€
• Дете до 1.99 год. – бесплатно
• Дете од 2-11.99 год. на доп.легло во двокреветна соба – доплата 12€ за НП, 19€ за ПП

Доплата за поглед на стаза – 6€ по соба на ден


Цените се во евра за соба (двокреветна соба – 2 возрасни / фамилијарна соба – 2 ворзрасни и 2 деца) и вклучуваат :

 • Ноќевање со појадок / Полупансион
 • Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, релакс зона, фитнес)
 • Интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден