Book Now!

Локација: Бања, Разлог, на 5 км од Банско
Web  :  rimskabania.com
Капацитет: 100 соби
Хотелски содржини: ресторан, лоби бар, интернет термалниот СПА од 09 до 21 часот, два базена со минерална вода, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, спортски анимации(тенис, фудбал, кошарка), паркинг, конференциска сала, детско катче.
Опременост на собите: ТВ, телефон, сеф, минибар и фен


Цени валидни за резервација од 21.12.2018 до 28.02.2019

 

Weekend, HB Working days, HB
Single room with balcony (price for 1 person) 57 52  
     
Single room without balcony (price for 1 person) 55 50  
     
Double room with balcony (price for 2 persons) 91 82  
     
Double room without balcony (price for 2 persons) 86 78  
     
Studio with balcony (price for 2 persons) 96 87  
     
Studio without balcony (price for 2 persons) 91 82  
     
Apartments with balcony (price for 2 persons) 105 95  
     
Apartments without balcony (price for 2 persons) 100 90  
     
Luxury apartments with balcony (price for 4 persons) 162 146  
     
Luxury apartments without balcony (price for 4 152 137  
persons)  
     
Extra bed* for adult 32 29  
     
Extra bed* for children from 4 to 11.99 years 22 20  
in double room, studio and luxury apartments
 
     
Extra bed* for children from 4 to 11.99 years 

in apartments

15 14

 


Во цената е вклучено :  ноќевање • појадок или појадок и вечера (ВВ и НВ); користење на термален СПА центар од 9:00 до 21:00 часот, два внатрешни базени со минерална вода со температура на водата + 31 ° C и + 35 ° С, џакузи, сауна, парна бања, турска бања, јапонска бања , ледена соба, фитнес, зона за релаксација (користење на спортски игралишта , тенис, одбојка, кошарка, фудбал)
WiFi во целиот хотел, креветче за бебиња во собата и столчиња за бебиња во ресторанот (до исцрпување на достапните количини), паркинг со видео надзор , превоз до и од лифтови во ски-сезона


Во цената не е влкучено :

  • Доплата за туристичка такса 1 евро по лице од ден, деца од 0-1,99 не плаќа