fbpx
Duration: 30.03.2020
Price: Early booking -20% :
Book Now!

Цените за овој хотел може да ги проверите на нашиот онлине систем.ТУКА


Капацитет: 54 Dbl, 69 JS, 4 JS Lux, 8 S2bedroom
Адреса: Royal Castle Hotel, Elenite Resort, Bulgaria
Локација:
Втора линија, Далечина до плажа 350 m, Година на изградба 2010
Мапа : Royal-Castle
Во хотелот:
Број катови 9, лифт 2, Отворен базен, интернет-клуб (€) Анимација, Wi-Fi (FOC), Магазин, POS терминал, размена на валута, рент а кар, Паркинг (FOC), Парк, присуство на зеленило, Водни слајдови, Мини Аква Парк
Јадење и пиење:
Ресторани, барови, кафуле, Детско мени, вегетаријанска мени Room Service
За деца:
Детска анимација, Градинка, Игралиште, Бебе канта (FOC)
Спорт:
Тенис на маса, Одбојка, Тенис игралиште, Аеробик, Водена гимнастика
За тело:
Велнес центар, Медицински кабинет, Козметички салон, Фитнес, Сауна, Парна бања, Солариум (_ €) Масажа (_ €), Џакузи
За вечер
Ноќен клуб, пијано бар
Детали:
Дозволени се домашни миленици (€) Дневен чистење на собата, Промена на постелнина (неделно) 2 Менување на крпи (неделно) 4 Полнење козметички средства во бањата, Рува / влечки по собите, Крпи за плажа (€)


Цена вклучува: (EUR):

Користење на базен, лежалка и чадор во близина на базенот и на плажа, Wi Fi во заедничките простории, фитнес, сеф, паркинг, влез во аквапарк (01.06-15.09)

Коментари:
HB +  (бугарски алкохолни и безалкохолни пијалоци, пиво и вино). Сместување на доенчиња САМО во капацитет на собите. Минимален престој 3 ноќевања.

Попуст:
Попуст за деца (2-12 години) на редовно и екстра кревет, попуст за возрасни на дополнителен кревет.

Специјална услуга – бесплатни ноќевања: бесплатни ноќевања за подолг престој во определен период
7 = 6 ( 2019.05.15 – 2019.06.10 )
14 = 12 ( 2019.05.15 – 2019.06.10 )
7 = 6 ( 2019.09.11 – 2019.09.30 )
14 = 12 ( 2019.09.11 – 2019.09.30)