Location: Bansko - Bulgaria
Book Now!

Капацитет: 40 Dbl, 11 1bedroom Small, 60 1bedroom, 20 Junior Suite
Адреса: Св Иван Рилски 4 област, 2770 Банско, Бугарија Банско
Локација: Hotel-Royal-Park
Растојание до ски-лифт 850 m, Година на изградба 2012
Хотелски капацитети:
Број на спратови 5, Лифт, Затворен базен, Wi-Fi (FOC), Rent-a-car, Parking (FOC)
Храна и пијалоци:
Ресторани 1, Барови 1, Вегетаријанскo мени, Услуга во соба
За деца:
Бебешка кошница (FOC)
Спорт:
Ски и сноуборд / школа
Грижа за тело:
Фитнес, Сауна, Парна бања, Масажа, Џакузи
Хотелски карактеристики:
Шатл-автобус до ски-лифт (FOC), Домашни миленици не е дозволено во хотелот, секојдневно чистење на собите,  постелнина се менува (3-неделно), крпи се менуваат (3-неделно, козметички сет во бања.


 
01.12-20.12
21.12-27.12
28.12-02.01
03.01-13.01
14.01-25.01
26.01-10.02
11.02-10.03
Apartment 1 bedroom p/2pax p/nt BB
57.2
68.4
125.6
58.4
58.3
68.4
58.3
Single room
p/1pax p/nt BB
52.1
60.5
121.4
52.1
52.1
60.5
52.1
Double room
p/1pax p/nt BB
35.2
40.2
64.4
40.2
35.2
40.2
35.2
Double room Large
p/2pax p/nt BB
65
75
132.3
75
65
75
65
Studio
p/2pax p/nt BB
53.7
63.8
122.1
62.8
53.7
63.8
53.7

Цените во табелата се дадени во евра по лице или за повеке лица, во зависност од избраната соба

Опис на собите :

Apartment 1 bedroom 52 m2
Двa еднокреветни кревети, кревет на пуштање , поглед на планината, греење, Сеф во соба во (€), бања, ТВ, телефон, Интернет, туш, фен за коса, тостер, микробранова печка, фрижидер.

Double room 25  m2
Два еднокреветни кревети,  Поглед кон планината, Греење, Сеф во соба во €, Балкон, ТВ , Телефон, Интернет, Мини бар, Туш, Фен, Работна маса.

Double room Large 40 m2
Брачен кревет, Поглед на планината, греење, Сеф во соба во €, Балкон,  ТВ, телефон, Интернет, мини бар, туш, фен, работна маса.

Studio 42 m2
Два еднокреветни кревети, Поглед на планината,Греење, Сеф во соба во (€), Балкон, ТВ, Телефон, Интернет, Туш кабина, Микробранова, фрижидер.


Легенда : 

 • p/1pax – цена по лице по ден
 • p/2pax – цена за две лица по ден
 • p/3pax – цена за три лица по ден
 • p/4pax – цена за четири лица по ден
 • p/5pax – цена за пет лица по ден
 • p/6pax – цена за шест лица по ден
 • RO – Само сместување
 • BB – Ноќевања со појадок
 • HB – Појадок и вечера
 • FB – Појадок, ручек и вечера
 • All Inc – Се Вклучено

Цената вклучува :
Користење на  затворен базен, сауна, релаксација соба, фитнес, ски-шатл, паркинг, Wi-Fi.


Доплати:
HB: Возрасен 7,00 EUR од ден , деца 7 евра од ден
AI : Возрасен 14 EUR од ден , деца 14 евра  од ден


Во цената не е вклучено :
Туристичка такса 1 евро по лице од ден. деца до 1,99г. не плаќаат
Патничко / Здраствено осигурување