Book Now!
met*fil

Апартманите Саризас се наоѓаат на Халкидики – Касандра во Сивири на 80 метри од плажата во централниот дел на градот. Вилата располага со 1/3+1,  1/4+1 и 1/5 апартмани опремени со ТВ, internet/WiFi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер, решо и кујнска опрема), тоалет, балкон од кој се гледа прекрасното зајдисонце. Собите кои се на втори спрати имаат страничен поглед на море, 1/5 апартманот е на први спрат.
Локација : Villa-Sarizas-Siviri


Саризасапартман МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМ.
25 01 08 15 22 29 06 13 20 27 03 10 17 24 31 07 14
Ноќи 7* 7* 7* 7* 7* 7 7 7 7 7 7 7 7 7* 7* 7* 7*
1/3 + 1 55промо 85 110 135 160 300 330 345 345 345 345 330 300 140 120 95 70
1/4 + 1 55промо 90 115 140 165 310 350 370 370 370 370 360 310 145 125 100 75
1/5 55промо 90 115 140 165 320 360 380 380 380 380 370 320 145 125 100 75

Термини на тргнување

 • Штип во 05:00 часот (нова Пошта)
 • Куманово во 04:15 часот (Макпетрол, автопат
 • Скопје во 05:00 часот (паркинг спроти Хотел ВИП)
 • Кочани во 04:30 часот (паркинг пред Судот)
 • Велес во 05:45 часот (бензинска пумпа – Мотел Македонија)
 • Трнување од Сивири во 14:00 часот

Услови за патување

 • За деца од 02-12 години со две возрасни лица – бесплатно сместување, превоз 25 Евра
 • За трето лице над 12 години  бесплатно сместување, превоз 35 Евр
 • Доплата за клима 5евра од ден
 • При сместување во апартманите 1/3+1, 1/4+1 и 1/5 потребен е минимум од 2 лица (2 x 100%)
 • Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време
 • Цена само за автобуски повратен билет 35 еур, а за деца од 02-12 години 25 еур  Задолжително патничко осигурување: 200 денари (групно), 210 денари (индивидуално) за лица над 65 години + 100%
 • За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман на редовните цени
 • ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ (попуст за рана резервација со попуст за две последователни смени)!!!
 • Туристичка такса 0,50 еур од ден се наплаќа во агенцијата

Напомена

 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.