Book Now!

slavija-popova-shapka

Локација: ски центар Попова Шапка

1111111111111Popova Shapka, Macedonia
Капацитет: стандардни соби двокреветни, трокреветни и четворокреветни. Вкупно 120 легла.
Хотелски содржини: два дела: реновиран и нереновиран дел. ТВ сала, бар, ресторан, затворен базен, сала за билјард и пинг понг, сервис за изнајмување на ски опрема…
Опременост на собите: секоја соба има свое купатило, балкон

отел SLAVIJA * * Шар Планина www.popova-sapka.mk
СОБА
период 01.07-15.07 Макс. ПОПУСТИ и ДОПЛАТИ
услуга 3 ноќи 4 ноќи лица 1 дете 0-5 1 дете 5-12 2 дете 0-5 2 дете 5-12 3 возрасен
DBL HB 2730 3640 2+2 -100% -30% -100% -30% -17%
SGL HB 3180 4240 1+0 -100% / / / /
Деца од 5-12 г. на заеднички кревет со две возрасни лица -50%. Дете до 5 г. Бесплатно (не користи услуги на сместување и исхрана).

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.
Цените се изразени во МКД.

Легенда:
DBL/TWIN – двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL – еднокреветна соба, APP – апартман, Family – фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV – поглед на парк, SV – поглед на море,  tv – телевизор, fr – ладилник (фриждер), ac – клима уред, BB – ноќевање со појадок, HB – полупансион (појадок и вечера), AI – (all inclusive) се вклучено.