Book Now!
 eg*tra

Трансфер Штип / Струмица / Скопје – Софија Аеродром и обратно

Програма

Ден 1 – 28.12.2018/ Софија – Дубаи
Лет од аеродромот Софија / Терминал 2 / лет за Дубаи во 14: 10ч. за Коломбо .

Ден 2 /29.12.2018/ Дубаи – Коломбо – Ахунгала ( вечера )
Слетување во Коломбо во 05:25. Средба со претставник на партнер на тур-оператор во Шри Ланка. Трансфер во хотел RIU –  Шри Ланка 5 *. Пријавување по 14:00 (во случај на достапност на соби, сместување веднаш). Слободно време. Вечера. Ноќевање.

Ден 3 /30.12.2018/ Ахунгала (24 All Inclusive)
Ден на плажа и одмор или целодневна факултативна екскурзија до Канди и Пинавала . Ноќевање,

Ден 4 / 31.12.2018 / Ахунгала (24 All Inclusive)
Ден за плажа и одмор или полудневно дополнително патување на реката Сафари. Состанок на Нова Година 2019! Ноќевање.

Ден 5 / 01.01.2019 / Ахунгала (24 All Inclusive)
Плажа или можност за факултативни екскурзии. Ноќевање.

Ден 6 /02.01.2019/ Ahungalla (24 All Inclusive)
Ден за плажа и одмор или целодневна факултативна екскурзија до Сигирија и Дамбула . Вечера. Ноќевање.

Ден 7 /03.01.2019/ Ахунгала – Коломбо (Доручек)
Појадок. Напуштање на хотелот до 12:00. Трансфер до Коломбо. Разглед на градот со автобус (вклучена во цената на пакетот). Слободно време,шопинг во некои од познатите трговски центри во Коломбо. Вечера во луксузен локален ресторан вклучен во цената на пакетот. Вечерта трансфер до аеродром во Коломбо.

Ден 8 / 04.01.2019 / Коломбо – Дубаи – Софија
Коломбо –Дубаи-Софија. Враќање за Софија преку Дубаи во 01:50 часот. Пристигнување во Софија во 13: 25ч.


RIU Sri Lanka 5* 24 часа ALL INCLUSIVE
 
Услуга  Цена по лице  Трет возрастен Еднокреветна соба
24 часа ALL INCLUSIVE  1739 евра   1579 евра 2069 евра

 Цената вклучува:
 • Fly Дубаи Flight Dubai – Дубаи – Коломбо – Дубаи – Софија со вклучени аеродромски такси и багаж
 • Трансфер Штип / Струмица / Скопје – Софија Аеродром и обратно
 • 5 ноќевања на 24-часовен СИТЕ ВКЛУЧЕН во RIU Beach Hotel Шри Ланка 5 *
 • Новогодишна вечера
 • Панорамска турнеја на Коломбо
 • Вечера во луксузен локален ресторан во Коломбо
 • трансфер аеродром – хотел – аеродром

 Во цената не е вклучено:
 • Виза за Шри Ланка – 35 американски долари
 • Дополнителни екскурзии со туристички водичи на англиски јазик ( Закажување во агенција )
 • Редот и редоследот на екскурзии се одредува од страна на тур-операторот.
 • Изборно – пијалоци за време на оброците
 • Лични трошоци

Виза:
Виза за Шри Ланка – 35 американски долари. Поднесувањето на документите за виза за Шри Ланка се врши од туроператори четири недели пред поаѓање, визата се внесува во пасош при слетување на аеродром Коломбо.