Book Now!
егз.тр

Трансфер Штип / Струмица / Скопје – Софија Аеродром и обратно

Ден 1 : / 27.12.2018 / Софија – Истанбул – Пукет
Лет од аеродромот во Софија – Терминал 2 за Истанбул со Турска авиокомпанија во 09:45 часот, транзитно слетување во Истанбул во 12:15 часот и лет за Пукет во 15:15 часот .
Ден 2 : / 28.12.2018 /   Остров Пукет
Пристигнување во Пукет во 4:30 часот. Средба со претставник од локален партнер. Трансфер во избраниот хотел. Слободно време. Сместување. Ноќевање
Ден 3 : / 29.12.2018 /  Пукет
Слободно време и можност за факултативна екскурзии. Можност за посета на Phi Phi Island со моторни чамци (со вклучен ручек). Екскурзијата започнува во 7:45 часот и завршува во 16:00 часот, во зависност од временските услови. Трансфер од хотел до Порт Ројал Пукет . Заминување на островот Фи Пхи и заливот Маја , каде што се снимаат делови од филмот “Плажа” со Леонардо Ди Каприо. Ќе можете да пливате во чистите води на Ло Самахи Pieh Cove . На патувањето ќе видите некои од крајбрежните пештери, дом за голтање. Можете да ги нахраните симпатичните жители на плажата Мајмун да ги ценат морските крајбрежни заливи. Ручек ќе се служи на приватна плажа на островот Фи Фи. Врати се во пристаништето во Пукет и вратете го трансферот во хотелот. Ноќевање
Ден 4 : / 30.12.2018 /  Пукет
Breakfast. Слободно време и можност за дополнителни екскурзии. Можност за целодневна екскурзија до заливот Фанг Нга(со вклучен ручек). Денес ќе патувате со автобус и брод помеѓу прекрасните погледи на две заливи Phang Nga и Ao Luk. Фантастичните варовнички острови и смарагдното зелено море ве покануваат да се поврзете со оваа егзотична природа. Повеќето острови се покриени со прекрасни пештери со илјадници виси сталактити. Ќе го посетите муслиманското село на островот Панји , како и пештерата Там Лод . Потоа ќе продолжите до островот, познат повеќе како остров на Џејмс Бонд. Тука е снимен познатиот филм “Човекот со златниот пиштол”, дел од култната колекција. Враќање на островот Пукет. Ноќевање
Ден 5 / 31.12.2018 / Пукет (појадок и Новогодишна вечера)
Појадок. Слободно време за плажа и забава. Новогодишна вечера во хотелот. ДОБРОДОЈДОВТЕ ВО НОВАТА 2019 ГОДИНА!  Ноќевање
Ден 6 : / 01.01.2019 / – Остров Пукет (појадок)
Доручек. Слободно време за плажа и забава.  НоќевањеДен 7 : / 02.01.2019 / – Остров Пхукет (појадок)
Доручек. Слободно време за плажа или факултативна екскурзија до националниот парк Као Јак  со слонови (со вклучен ручек). Националниот парк Као Сок покрива 739 квадратни километри во јужниот дел на земјата во провинцијата Сурат Тани. Паркот ја опфаќа најголемата и најстарата шума во Тајланд, која е погодна за туристички посети. Екскурзијата започнува во 7:30 наутро. Трансферот во паркот трае околу 2,5 часа. Кафе пауза и панорамски поглед на заливот Као Лак . Околу 10:30 часот пристигнување во националниот парк Као Сок. Еве еден од најпознатите незаборавни моменти од патувањето, имено слонското возење, кое трае околу еден час. Ручек во камп во близина на реката Сок. Во попладневните часови, ќе отпловиме кану по реката Сок. Кануите се стабилни и безбедни. Животивите се достапни и едрењето е придружено со локален водич. Вие пловете опкружени со варовнички карпи покриени со егзотична тропска вегетација – свет кој скоро минатата години остана непроменет.  Ноќевање
Ден 8: / 03.01.2019 / – Остров Пукет (појадок)
Доручек. Слободно време за плажа или факултативни екскурзии.  Ноќевање
Ден 9 : / 04.01.2019 / – Остров Пукет – Истанбул – Софија
Одјавување од  хотелот. Рано префрлување во аеродромот Пхукет лет за Истанбул во 06:00. Слетување на аеродромот во Истанбул во 13:05 часот. Во 20:20 лет Истанбул – Софија. Слетување на аеродром Софија во 20:20 часот


Цена за возрасен во двокреветна соба Цена за возрасни на доп.легло кревет во двокреветна соба Цена за еднократна соба Цена по дете до 11.99г без доп.кревет
со двајца родители
Цена по дете до 11,99 години во доп. кревет
со двајца родители
1943 евра
1626 евра 2306 eur  1396 евра  1606 евра 

Цената вклучува:

 • Авионски билети Софија – Истанбул – Бангкок // Пукет – Истанбул – Софија со Турска авио компанија
 • Трансфер Штип / Струмица / Скопје – Софија Аеродром и обратно
 • Аеродромски такси
 • Чекиран
 • Рачен багаж
 • 7 ноќевања со појадок во избраниот хотел на островот Пукет
 • Вечерта на новогодишната ноќ во Дуангџит одморалиште Пукет 4 * на островот Пукет вклучен во цената
 • Медицинско осигурување од 10.000 евра по лице

Во цената не е вклучено:

 • Виза за Тајланд – 35 евра
 • Храна и пијалаци, освен оние наведени во програмата
 • Бакшижи за шоферот – 30 долари по лице за целата програма
 • Енокреветна соба доплата – на барање