Duration: 12.10.2019
Book Now!
егз*тр


9 дена / 7 ноќевања
Датуми на заминување:

12.10.2019
Трансфер од Штип, Струмица до Софија и обратно
Програма

1-ви ден 12.10.2019: СОФИЈА – ИСТАНБУЛ – Пукет
Заминување од Софија во 16:05 часот за Пукет преку Истанбул . Слетување на аеродромот во Истанбул во 17:25 часот и заминување од Истанбул во 20:05 часот.

2 ден 13.10.2019: Пукет / Појадок
Пристигнување во Пукет во 09:50 часот. Средба со партнер-туоператор  и трансфер до хотелот. Ноќевање

3-ти ден 14.10.2019: ПУКЕТ/ Појадок
Појадок / инфо за факултативни екскурзии
Слободно време за плажа, одмор и забава на еден од најубавите острови во Андаманско Море. Уживајте во бескрајните бели плажи, кристално море, многубројните продавници,  избор на морска, интернационална и тајландски кујна, и секогаш насмеани жители. Не пропуштајте енергичен и изненаден ноќен живот на најпознатата плажа на островот, Патонг . Ноќевање

4-ти ден 15.10.2019: PUKET / Појадок
Појадок во хотелот. Слободно време или можност за целодневна екскурзија до островите Пи-Пи со вклучен ручек (доплата од 90 евра по лице, времетраење околу 8 часа).  Ќе излеземе од пристаништето со брз брод каде ќе одиме директно во заливот Маја каде е снимен филмот “Плажата”. Ќе го видиме заливот и ќе имаме можност да направиме фотографии од палубата на бродот, прилање во кристално води на LohSamah и пештерата Pileh, ќе преминеме во близина на пештерата Виникг – дом на ластовичките  следува посета на  ” Плажата на мајмуните “. Ќе уживаме во прекрасниот подводен свет на големиот корален гребен Хин Кланг .Пауза-ручек во ресторан на Phi Phi Natural Resort. По ручекот ќе имаме слободно време за пливање на “Bamboo Island”. А за обожавателите на подводниот свет, во близина има и коралниот гребен. Враќање во хотелот во  18 часот. Слободно време. Ноќевање

5-ти ден 16.10.2019: Појадок
Појадок во хотелот, слободно време за плажа и забава, можност за посета на “Шоу Фантазија” (цена – 50 евра). Најспектакуларната и прекрасна претстава што некогаш сте ја виделе е на островот Пукет во Тајланд. Се вика Пукет FantaSea и ги комбинира убавината, елеганцијата, музиката, огромните предели, стотици уметници и животни. Тоа е најголемиот забавен парк на островот, кој секојдневно собира илјадници туристи кои се подготвени да се потопат во светот на магијата и фантазијата. Таа се наоѓа на површина од 57 хектари и вклучува атракции, игралишта, зоолошка градина, постојат ретки албино животни и влекачи. Враќање во хотел. Слободно време . Ноќевање

6 ден 17.10.2019: PUKET / Појадок
Појадок во хотелот. Слободно време за целоснен одмор и прошетки низ островот. Ноќевање

7-ти ден 18.10.2019: PUKET / Појадок
Појадок. Слободно време на Пукет или можност за дополнителна екскурзија до заливот грч-Нга и островот Џејмс  (доплата од 85 евра по лице со вкучен ручек, времетраење околу 9 часа).
Трансфер од хотелот до марината, од каде ќе се качиме на брз брод и ќе се упатиме кон заливот грч-Нга кој минува низ островот Панак . Ќе го посетиме  и островот Кох Тапу популарен како островот на Џејмс Бонд (каде е снимен еден од деловите на филмот). Ќе пловиме со кану во заливот на Хонг Конг . Ручек во Муслиманското село Кох Пани изградена на дрвени колумни (вклучен во цената на екскурзијата). Слободно време за плажа и нуркање на островот Кох Каи Неј . Враќевање во хотел во 18 часот.  Сободно време . Ноќевање

8-ми ден 19.10.2019: PUKET / Појадок
Појадок во хотелот. Слободно време за целосен одмор и шетање низ островот. Ноќевање

9-ти ден 20.10.2019: ПУКЕТ – Истанбул – Софија / Појадок
Трансфер до аеродромот за лет на Туркиш ерлајнс во 11:20 за Истанбул. Пристигнување во Истанбул во 17:45 часот. Поврзување на летот до Софија во 19:25. Слетување во Софија во 20:45 часот.


      Хотел  
 Вид на соба
 
По лице во двокреветна соба Еднокреветна соба Трет ворасен во двокреветна соба
Add Plus Hotel 3* superior 1159 Евра 1279 Евра  1199 Евра 
Aquamarine Resort & SPA 4* deluxe 1269 Евра 1479 Евра 1309 Евра 
Old Phuket Karon 4*
Deluxe room Sino Wing 1289 Евра 1469 Евра  1309 Евра
Duangjitt Resort 4* superior 1339 Евра 1619 Евра 1389 Евра 

Цената е по лице и вклучува:

 • Авионски билет Софија-Истанбул-Пука – Истанбул-Софија Туркиш ерлајнс вклучи 40 кг. багаж поделен на 2 парчиња од 20 кг или еден со максимална тежина од 30 кг;
 • Трансфер од Штип, Струмица до Софија и обратно ( трансферот е бесплатен доколку има минимум 4 патници )
 • Аеродромски такси;
 • Трансфераеродром – хотел – аеродром;
 • 7 ноќевања со појадок на островот Пукет во избраниот хотел;
 • Лидер кој ја придружува групата за реме на целиот престој;
 • Медицинско осигурување – до 10 000 евра Осигурување со осигурително друштво Армеек (за лица до 70 години);

Во цената не е вклучено:

 • Виза за Тајланд
 • Трансфер од Штип. Струмица до Софија и обратно
 • Оброци различни од оние наведени во програмата;
 • Трошоци од лична природа;
 • Дополнителни екскурзии до островите Пи-Пи на островот Пхукет – 90 евра по лице со вклучен ручек;
 • Дополнителни екскурзии до Панг-Нга Беј и островот Џејмс Бонд на островот Пхукет – 85 евра по лице со вклучен ручек;
 • Шоу Фантазија – 50 евра по човек;

Услови за резервирање:

 • За резервација се уплаќа 50% депозит од износот
 • Целосно плаќање до 45 дена пред поаѓање;
 • Понудата важи за минимум 20 туристи;
 • Патување без медицински барања за имунизација;
 • Краен рок за известување за откажување на патување – 30 дена пред поаѓање;
 • Турскиот оператор го задржува правото да ја смени редоследот на програмските настани.

Услови за откажување од резервација : 

 • Повеќе од 80 дена пред датумот на заминување – нема пенали
 • помеѓу 80. и 45. ден пред датумот на заминување, износот на депонираниот депозит се одбива;
 • помеѓу 45 и 20 ден пред датумот на заминување се одзема 70% од вредноста на патувањето;
 • за помалку од 20 дена се одзема 100% од вредноста на патувањето.