Book Now!
ig*a

Хотелот „Торонеос“ се наоѓа на влезот на Никити. Од првата, мала, неорганизирана плажа е оддалечен околу 150 метри. Официјално е рангиран со 2* и е постар, изграден во медитерански стил. Собите содржат: фрижидер, сопствен тоалет, ТВ, клима (вклучена во цената), бесплатен интернет, тераса. Има голем, убав двор, базен и сопствен паркинг.
Локација : Hotel-Torones-Nikiti


Термин

HB ( појадок и вечера )  

Цена по лице во 1/3

Цена по лице во 1/4

2/6-12/6

10

199

219

12/6-21/6

9

229

249

21/6-30/6

9

249

269

30/6-9/7

9

279

299

9/7-18/7

9

329

349

18/7-27/7

9

389

455

27/7-5/8

9

389

455

5/8-14/8

9

389

455

14/8-23/8

9

359

425

23/8-1/9

9

329

365

1/9-11/9

10

279

299

11/9-21/9

10

259

279

21/9-1/10

10

229

249


Доплата за туристичка такса во Р.Грција, 1,50 € по соба на ден (се доплаќа во објектот)


Напомени и услови:

 • Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 мкд. Истите се по лице за 9 или 10 полупансиони (појадок и вечера) шведска маса
 • Услови за сместување:
  • 2 деца до 11,99 години бесплатно
  • Трето и четврто лице имаат 75% попуст
 • Автобуски превоз по лице:
  • За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)
  • За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра)
  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Тргнувањето од Скопје е во 3 часот наутро (на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“) а состанок на групата е во 2:30 минути. Тргнувањето од Грција е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман
 • Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот.