fbpx
Duration: 30.10.2021
Price: 765€
Book Now!
ab*ax


Бисерите на Тунис
Со вклучени 3 екскурзии
Дводневно патување во Сахара; Тунис, Картагина и Сиди Бу Саид; Кап Бон
Vincci Nozha Beach 4*
7 ноќевања / All Inclusive


Максимално сместување 2+1 или 3+0

Програма


7 ALL

По лице во двокреветна соба

Еднокреветна соба

Трет возрасен

 Дете од 2 – 11,99 г.

04.09
11.09

/

/

/

/

11.09
18.09


/

/

/

/

18.09
25.09

765 €

845 €

715 €

635 €

25.09
02.10

765 €

845 €

715 €

635 €

02.10
09.10

765 €

845 €

715 €

635 €

09.10
16.10

765 €

845 €

715 €

635 €

16.10
23.10

765 €

845 €

715 €

635 €

23.10
30.10

765 €

845 €

715 €

635 €

30.10
06.11

765 €

845 €

715 €

635 €


Цените се во евра по лице и вклучуваат

 • Авионски билет Софија – Енфида – Софија со вклучени аеродромски такси;
 • Трансфери аеродром – хотел – аеродром;
 • Чекиран багаж 20 кг. + рачен багаж до 10 кг со димензии 55х40х23;
 • 7 ноќи на база All Inclusive во хотел Винчи Ножа Бич 4 *;
 • Дводневно патување во пустината Сахара:
 • Целодневна екскурзија до Кап Бон со вклучен ручек, влезна такса за урнатините и дегустација на вино
 • Целодневна екскурзија: Тунис, Картагина, Сиди Бу Саид, со вклучен ручек
 • Претставник на тур -операторот.
 • ПАКЕТ ЗА МАКСИМАЛНА БЕЗБЕДНОСТ;
 • Осигурување со покривање до 10.000 евра со Еуроинс, со покриен ризик за СОВИД-19;
 • Осигурување за откажување на патување со Еуроинс со покриен ризик за СОВИД-19 или позитивен PCR тест пред поаѓање.

Цените не вклучуваат:

 • PCR тест на лабораторијата Рамус при напуштање на Бугарија – 25 евра за возрасни и деца над 11,99 години;
 • PCR тест на лабораторијата Рамус при враќање во Бугарија – 25 евра за возрасни и деца над 11,99 години;
 • Тест за брз антиген на лабораторијата Рамус при враќање во Бугарија – 12 евра за возрасни и баби и дедовци над 11,99 години;
 • Доплата за поглед на море – 35  евра по лице
 • Полудневно возење со катамаран за екскурзија:40 евра по возрасен / 25 евра дете;
 • Полудневна екскурзија со пиратски брод: 40 евра по возрасен / 25 евра  дете;
 • Туристичка такса од 3 туниски динари по лице по ноќ. Се плаќа на рецепција при пристигнување

Хотел за сместување по програмата


Авиокомпанија: Бг Аир

 • Софија – Енфида: 10:30 часот наутро / 12:00 часот
 • Енфида – Софија: 12:50 / 16:30 часот

Забелешка: За 11.09.2021, 18.09.2021, 25.09.2021

 • Софија – Енфида: 09:00 / 10:30 часот
 • Енфида – Софија: 11:20 / 15:00 часот