Location: Bansko - Bulgaria
Book Now!

Капацитет: 2 Junior Suite Small, 8 Junior Suite , 1 Junior Suite Lux, 1 едноспален апартман small, 1 едноспален апартман Lux
Адреса: ул “Пирин” № 119, 2770 Банско, Бугарија Локација: Банско Уникато Мапа
Локација: 1111111111111Zahari Stoyanov Street, 2770 Bansko, Bulgaria
Растојание до ски-лифт 200 метри, Година на изградба 2008, Година на последната реконструкција 2012
Хотелски капацитети:
Број на спратови -4, Лифт, Wi-Fi (FOC), Средитни картички, Паркинг (FOC)
Храна и пијалоци: Ресторани – 1, детско мени, вегетаријанско мени, услуга во соба
За деца:
Бебе к- кошница (FOC)
Спорт:
Ски и сноуборд
Грижа за тело:
Сауна (FOC), Парна бања (FOC), Солариум (€), Масажа (€)
Хотелски карактеристики:
Домашни миленици е дозволено во хотелот, секојдневно чистење на собите ,промена на постелнина (2-неделно), промена на крпи (7-неделно), козметички сет во бања,

Цените ќе бидат објавени наскоро


Опис на собите : 

Junior Suite Small 30 m2

Junior Suite 65 m2

Junior Suite Lux 90 m2
Maisonette 1 bedroom Lux 90 m2
Suite 1 bedroom 90 m2

Легенда : 

 • p/1pax – цена по лице по ден
 • p/2pax – цена за две лица по ден
 • p/3pax – цена за три лица по ден
 • p/4pax – цена за четири лица по ден
 • p/5pax – цена за пет лица по ден
 • p/6pax – цена за шест лица по ден
 • RO – Само сместување
 • BB – Ноќевања со појадок
 • HB – Појадок и вечера
 • FB – Појадок, ручек и вечера
 • All Inc – Се Вклучено

Во цената не е вклучено: 

 • Туритичка такса 1 евро по лице од ден , деца до 1.99г. не плаќаат
 • Патничко / здраствено осигурување