Book Now!
pal*s

Вилата Afroditi се наоѓа во самиот центар на Нидри, најголемиот и најпознатиот туристички град на островот. Сместен е во залив опкружен со мали островчиња и пристаниште од каде можете да одите на најразлични крстарења околу островот. Ова летовалиште изобилува со продавници, таверни, ресторани, кафулиња и има долга камена градска плажа.
Плажа
250 метри од градската плажа.
Опис на објектот
Вилата имаа уреден двор со зеленило и мала пицерија и рецепција.
Студијата се опремени со мали кујни, тоалет, телевизор, клима (вклучена во цената), и тераси…
Чистење на собите на 3 дена.
1/2 студио: еден брачен кревет или два единечни кревети
1/3+1 студио: еден брачен кревет и еден единечен и едно дополнително легло за дете
Mапа:Villa-afroditi-Nidri


Цените се по СТУДИО за 7 ноќевања 

дата ноќевања студио за 2 лица студио за 3 лица
22.05-29.05 7 49 € 59 €
29.05-05.06 7 59 € 69 €
05.06-12.06 7 89 € 99 €
12.06-19.06 7 139 € 159 €
19.06-26.06 7 199 € 209 €
26.06-03.07 7 259 € 269 €
03.07-10.07 7 299 € 309 €
10.07-17.07 7 339 € 359 €
17.04-24.07 7 369 € 389 €
24.04-31.07 7 369 € 389 €
31.07-07.08 7 369 € 389 €
07.08-14.08 7 369 € 389 €
14.08-21.08 7 339 € 359 €
21.08-28.08 7 309 € 329 €
28.08-04.09 7 259 € 279 €
04.09-11.09 7 179 € 199 €
11.09-18.09 7 89 € 99 €
18.09-25.09 7 49 € 59 €
25.09-02.10 7 49 € 59 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари
Доплата за туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)


Во цената Е вклучено:
7 ноќевања во студио или апартман,(по избор)
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет


Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Такса 0,50 центи на ден за соба


Напомена:
Цените обележани со *се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман ( не се комбинира)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.


Во цената НЕ Е вклучен превоз. Повратен билет до Лефкада чини:

Цена по лице за превоз од Скопје за Лефкада:
Скопје (Дрводекор) 45€
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес 50€
Велес (бензинска мотел Македонија) 45€


Цена по лице за превоз од Битола за Лефкада:
Битола-Автобуска станица Транскоп – на перон 40€
Прилеп (бензинска Luk Oil) -Трансфер до Битола 45€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 45€
Кичево (бензинска Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола 45€
Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола 45€
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола 45€


Деца од 2-11,99 г. попуст од редовната цена 15€ од Битола и 10€ од Скопје
Деца до 1,99 години бесплатно
Возрасно лице над 63 год. 10€ попуст


Време на поаѓање за Лефкада:
01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп на перон)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол)


Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe


Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.