Book Now!
mag*an


Вилата “АГАПИ„ е оддалечена на околу 1мин пешки од најблиската мала плажа, или на 10мин пешки од градската плажа.

СТУДИО БР.6 (1/2) 2 ЛИЦА – Студиото се наоѓа на втори кат. Студиото располага со два поединечни кревети. Во склоп на собата малку одвоена со заб е комплетно опремена кујна,ТВ, клима уред, купатило и балкон.

СТУДИО БР.7 (1/3) 3 ЛИЦА – Студиото се наоѓа на трети кат. Студиото располага со еден дупли (француски) кревет и еден поединечен кревет(помал од стандарден). Во склоп на собата е комплетно опремена кујна, ТВ, клима уред, купатило и балкон.


Табела бр.1 – вонсезонски цени / по лице со вклучен превоз (цените се со пресметан попуст за рани уплати !)

ТЕРМИН 19.05.2019 26.05.2019 02.06.2019 09.06.2019 16.06.2019
НОЌЕВАЊА 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи
Во студио 39 € 49 € 69 € 99 € 109 €

Табела 2. Цена за НАЕМ на студио за 7 ноќевања за период ЈУЛИ – АВГУСТ / превоз со доплата !

ТЕРМИН НАЕМ 1/2 студио 1/3 студио
23.06.2019 7 ноќи 229 € 239 €
30.06.2019 7 ноќи 269 € 279 €
07.07.2019 7 ноќи 319 € 339 €
14.07.2019 7 ноќи 329 € 349 €
21.07.2019 7 ноќи 329 € 349 €
28.07.2019 7 ноќи 329 € 349 €
04.08.2019 7 ноќи 329 € 349 €
11.08.2019 7 ноќи 329 € 349 €
18.08.2019 7 ноќи 319 € 329 €
25.08.2019 7 ноќи 269 € 279 €

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Табела бр.3 – вонсезонски цени / по лице со вклучен превоз (цените се со пресметан попуст за рани уплати !)

ТЕРМИН 01.09.2019 08.09.2019 15.09.2019 22.09.2019
НОЌЕВАЊА 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи
Цена по лице 119 € 69 € 49 € 39 €

Сместување за минимум 2 лица во студио, 3-та особа бесплатно (плаќа само превоз)

Туристичката такса се плаќа во агенција, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман (220 мкд за престој од 7 дена).  


НАПОМЕНИ:

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.За сопствен превоз редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра. Напомена: Во студио минимум 2 лица (плаќаат полна цена), трето лице плаќа само превоз.
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.
 • Во студио дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 2,99 години во кревет со родител.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
 • Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03:30 часот, а поаѓање во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
 • За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 •  Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Автобуски превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите. Цена на превозот:

 • Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра
 • деца 2- 11,99години 25евра / Еден правец 20 евра / Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно