fbpx
Book Now!
med*an

Вила Akis се наоѓа на самата пешачка зона во Олимпик Бич и на 20m од плажа. Вилата располага со 1/2 студија, 1/2+1 студија со две редовни и едно дополнително легло, како и дуплекс апартмани со две одделни спални и голема дневна соба во која има петосед на расклопување. Секое студио е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер…), тоалет,огледало, туш, фен за тело, балкон (масичка со столчиња) со поглед на море/плажа, клима (БЕСПЛАТНА), ТV-LCD , гардеробер, сушара. На располагање на гостите е бесплатен интернет. Студијата и апартманите се на први и втори кат и имаат просторни тераси со поглед кон плажа/море и пешачката зона.
Локација: Villa-Akis-Olympic-Beach


“AKIS”
Олимпик бич
термин МАЈ 
ЈУНИ  ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ 
23 30  06 13 20 27 04 11 18 25 01 08 15 22 29 05 12 19
бр. ноќи 7 7 7 7 7
7
7 *
7 *
7 *
7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
1/2 студио 60 75 100 120 135 150 285 305 325 325 325 325 305 150 110 85 65 50
1/2+1 студио
70 85 115 135 150 165 305 325 345 345 345 345 325 165 125 95 75 55
Дуплекс АПТ /4+1/
50 60 75 90 105 120 445 465 485 485 485 485 465 120 85 65 55 45
Дуплекс АПТ /4+2/
55 65 85 100 115 130 475 495 515 515 515 515 495 130 95 70 60 50
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цело студио/АПТ без превоз цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

 • –  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во студио, 5-то и 6-то лице во апартман – БЕСПЛАТНО сместување;
 • –  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;
 • –  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Во студио, плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
 • –  Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то и 6-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
 • –  Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
 • –  Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
 • –  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • –  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Струмица / Гевгелија;
 • –  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 200m од вилата на автобуската постројка.
 • –  Клима и Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО!!
 • –  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • –  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
 • –  Доплата за туристичка такса – 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);
 • –  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за патничко осигурување.

Автобуски превоз ОЛИМПИК БИЧ, според термини од табелата Патни Информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање  Време на поаѓање Скопје – Олимпик Бич (275km)
 Куманово:  (бензинска Макпетрол-Автопат) 04:15h  Скопје – Катерини – Паралиа –   Олимпик бич

Автопат (Е75)

 Трошоци во еден правец:
Патaрини во Македонија (280ден)
Патарини во Грција (5.20€)

 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 05:00h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта) 05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија) 05:45h
 Струмица:  (бензинска, Макпетрол – кружен) 06:00h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол)  06:10h
 Г.П. Богородица:  (бензинска, Oкта / Богородица)  07:00h
 Поаѓање од Олимпик Бич:  16:00 по МК време / 17:00 по ГР време на околу 200m од вилата