Book Now!
or*ta

ВИЛА АЛЕКС – КСАМИЛ, АЛБАНИЈА

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места.

Островите се приказна за себе. Една од плажите е оддалечена нецели 100 метри од најблискиот остров, па до него може да стигнете со пливање. Островот нема плажа, има неколку лежалки на сплав, но задоволството да се исплива до островот е и повеќе од доволно. До пооддалечениот остров секојдневно пловат моторни чамци. Погледот вреди милиони, тивкиот ветер и мирното море кое ви дава спокојство е вистинско место за уживање и релаксација. Зајдисонцето пак, ќе ве остави без здив. Топлите портокалови зраци кои полека го најавуваат крајот на летото ќе ве остават без здив.

Вила Алекс се наоѓа на само 50 метри од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 150 метри од центарот на Ксамил. Располага со трокреветни соби на приземје и на прв кат, опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима, WI-FI.


Цените се за НАЕМ на СТУДИО за 7 ноќевања.


Термин Ноќевања Поглед на море 1/3 Стр. поглед на море 1/3 Поглед на море 1/3+1 приземје
31.05 – 07.06 7 129 119 129
07.06 – 14.06 7 179 169 179
14.06 – 21.06 7 229 219 229
21.06 – 28.06 7 279 269 279
28.06 – 05.07 7 289 269 289
05.07 – 12.07 7 289 279 289
12.07 – 19.07 7 299 289 299
19.07 – 26.07 7 299 289 299
26.07 – 02.08 7 299 289 299
02.08 – 09.08 7 299 289 299
09.08 – 16.08 7 299 289 299
16.08 – 23.08 7 299 289 299
23.08 – 30.08 7 289 269 289
30.08 – 06.09 7 169 159 169
06.09 – 13.09 7 129 119 129
13.09 – 20.09 7 119 109 119

ВО СТУДИЈАТА ДОЗВОЛЕНО Е СМЕСТУВАЊЕ САМО НА ПАТНИЦИТЕ КОИ ШТО СЕ ВПИШАНИ ВО ВАУЧЕРОТ!!!


 ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил:  

 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
 • Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 45€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
 • Кавадарци (Дреново, бензинска пумпа,Макпетрол) – 45€ по лице
  – Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Прилеп/Битола за Ксамил:  

 • Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон) – 35€ по лиц
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 35€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице

– Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен


Време на поаѓање за Ксамил:

 • 00:00 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • 00:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • 00:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • 01:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • 03:00 h Битола (Пред спортска Сала)
 • 02.00 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
 • 01:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 01:15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
 • 01:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

-Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе
-Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус


ВАЖНО : Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку ГРЦИЈА и поради тоа е задолжително поседување на ВАЛИДЕН ПАСОШ


 НАПОМЕНИ:

 • За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;
 • Можност за дополнителен кревет во oдредени студија – Бесплатно;
 • Деца до 5.99 години дозволено да спие со родител на еден кревет;
 • Климата е вклучена во цената;
 • Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално време;
 • За хигиената на собите се грижат гостите;
 • За промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите.

ПОПУСТИ:

 • За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман;
 • Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти!

ПЛАЌАЊЕ:

 • Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд;
 • Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;
 • За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.

Агенцијата како оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата