Book Now!
j*k

Локација : Greece, Fourka-villa Alexander
Вила Alexandar е комплекс од 4 згради кои што се наоѓаат во исто двор. Дуплексите во вилата се состојат од 2 спални соби во кои што има по 2 легла додека во состав на трпезаријата се наоѓа и опремена кујна каде што има 2 софи за по едно лице.
Климата се наоѓа во кујната и е вкучена во цената додека исто така вилата располага и со Wifi.


На промо цените не следува попуст, и попуст за 2 последователни термини.

Цените се изразени по соба за наем на 7 ноќевања


ВИЛА АЛЕКСАНДАР – ФУРКА
ЦЕНА ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. Апп за 4 лица Апп за 5 лица Апп за 6 лица Промо цени на кој не следува попуст
18.05-25.05.2019 7 79 119 139 Промо цена
25.05-01.06.2019 7 99 139 199 Промо цена
01.06-08.06.2019 7 169 199 259
09.06-16.06.2019 7 249 279 329
15.06-22.06.2019 7 279 329 369
22.06-29.06.2019 7 329 369 389
29.06-06.07.2019 7 369 399 419
06.07-13.07.2019 7 389 419 459
13.07-20.07.2019 7 389 409 449
20.07-27.07.2019 7 409 429 469
27.07-03.08.2019 7 409 429 469
03.08-10.08.2019 7 409 429 469
10.08-17.08.2019 7 369 409 459
17.08-24.08.2019 7 299 339 389
24.08-31.08.2019 7 269 299 359
31.08-07.09.2019 7 199 229 309
07.09-14.09.2019 7 149 179 229
14.09-21.09.2019 7 109 139 189 Промо цена
21.09-28.09.2019 7 99 119 149 Промо цена

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)


Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Фурка чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопјеза Халкидики (секоја Сабота)

 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово –40€ по лице
 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
 • Удово (бензинска пумпа, Удово) –35€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола(Автобуска Станица Транскоп на перон)–30€по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) –Трансфер до Битола –30€
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола –35€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) –Трансфер до Битола –35€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) –Трансфер до Битола -35€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) –Трансфер до Битола -30€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години:Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
– Деца до 1,99 години бесплатно
– Возрасно лице над 63год – 10еур попуст


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • Важат Општите услови на СКТМ и Ви Травел

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
 • 05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) –Трансфер до Удовo
 • 04:00 hСкопје(Дрводекор)
 • 04:30 h Велес(бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:

 • 04:00 h Битола( Автобуска Станица Транскоп на перон )
 • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) –Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) –Трансфер до Битола
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:

 • 15:00 h локално време,(14:00 h мак.време) Фурка
 • 15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Сивири
 • 15:30 h локално време,(14:30 h мак.време) Калитеа
 • 16:00 h локално време,(15:00 h мак.време) Неа Потидеа
 • 16:20 h локално време, ( 15:20 h мак.време) Неа Флогита