Duration: 31.01.2019
Location: Kalithea
Price: -20%Early Booking : -20%
Book Now!
j*k

AMMOS APARTMENTS“ “B” категорија се наоѓа на шеталиштето во строгиот центар на Калитеа, AMMOS APARTMENTS е оддалечена од најубавата градска плажа околу 4 минути пешачење. Вилата располага со студија на високо приземје и спрат (трокреветни, четворокреветни и едно 6то креветно студио) опремени со кујна, клима, телевизор и тераса која гледа према шеталиштето или задната страна на вилата. Под самите апартмани се наоѓа бутик и продавница како и канцеларија за прием на гостите. Исто така, во вилата има и бесплатен интернет wi-fi.

При пријавувањето се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата од службата за резервации, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 62 Денари.

На Промо цените не следува попуст.
Клима уредот е вклучен во цената
Доплата за екстра легло 5€ на ден, со претходна согласност од домаќинот и агенцијата.
GPS координати: 40°4’33”N,23°26’50”E
Локација : Villa-Ammos-Kalithea


ПОПУСТИ

 • -20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2019
 • -15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2019
 • -10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2019


Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра


ВИЛА АМОС – КАЛИТЕА
ЦЕНОВНИК НЕДЕЛА НА НЕДЕЛА / ЦЕНА ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
период Ноќ. 1/2   (студио за 2 лица) 1/3  (студио за 3 лица) 1/4  (студио за 4 лица) 1/6  (студио за 6 лица) Промо цени на кој не следува попуст
19.05-26.05.19 7 49 49 69 79 Промо цени
26.05-02.06.19 7 58 79 89 119 Промо цени
02.06-09.06.19 7 99 109 119 139
09.06-16.06.19 7 149 179 189 209
16.06-23.06.19 7 199 239 259 259
23.06-30.06.19 7 239 259 269 295
30.06-07.07.19 7 259 269 289 339
07.07-14.07.19 7 279 319 339 399
14.07-21.07.19 7 339 349 369 419
21.07-28.07.19 7 339 349 369 439
28.07-04.08.19 7 339 359 379 459
04.08-11.08.19 7 339 359 379 459
11.08-18.08.19 7 339 359 379 459
18.08-25.08.19 7 289 299 309 429
25.08-01.09.19 7 219 229 269 359
01.09-08.09.19 7 149 179 199 259
08.09-15.09.19 7 109 129 159 199

Ценовник со Поагања во САБОТА

ВИЛА АМОС – КАЛИТЕА
ЦЕНОВНИК САБОТА НА САБОТА / ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
период Ноќ. 1/2   (студио за 2 лица) 1/3  (студио за 3 лица) 1/4  (студио за 4 лица) Промо цени на кој не следува попуст
18.05-25.05.2019 7 49 49 69 Промо цени
25.05-01.06.2019 7 58 79 89 Промо цени
01.06-08.06.2019 7 99 109 119
09.06-16.06.2019 7 149 179 189
15.06-22.06.2019 7 199 239 259
22.06-29.06.2019 7 239 259 269
29.06-06.07.2019 7 259 269 289
06.07-13.07.2019 7 279 319 339
13.07-20.07.2019 7 339 349 369
20.07-27.07.2019 7 339 349 369
27.07-03.08.2019 7 339 359 379
03.08-10.08.2019 7 339 359 379
10.08-17.08.2019 7 339 359 379
17.08-24.08.2019 7 289 299 309
24.08-31.08.2019 7 219 229 269
31.08-07.09.2019 7 149 179 199
07.09-14.09.2019 7 109 129 159
14.09-21.09.2019 7 59 79 99 Промо цени
21.09-28.09.2019 7 49 49 69 Промо цени

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)


Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
 • Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон – 30еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30еур по лице
  – Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 15еур Битола и Прилеп
  – Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
  – Возрасни лица над 63год – 10еур попуст

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

СААТНИЦА НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • 3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • 5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
 • 4:00 Скопје (Дрводекор)
 • 4:30 Велес (БП мотел Македонија)
 • 5:00 Неготино (БП Неготино)
 • 5:40 Удово (БП Удово)
 • 6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

СААТНИЦА НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • 3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • 4:00 Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
 • 2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • 2:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • 2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • 3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

 • 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
 • 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
 • 14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
 • 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори