Термини на тргнување

 • Штип во 05:00 часот (нова Пошта)
 • Куманово во 04:15 часот (Макпетрол, автопат)
 • Скопје во 05:00 часот (паркинг спроти Хотел ВИП
 • Кочани во 04:30 часот (паркинг пред Судот)
 • Велес во 05:45 часот (бензинска пумпа – Мотел Македонија)
 • Трнување од Неа Врасна во 15:00 часот

Услови за патување

 • За деца од 02-12 години со две возрасни лица – бесплатно сместување, превоз 25 Евра
 • За трето лице над 12 години  бесплатно сместување, превоз 35 Евра
 • Доплата за клима 5евра од ден
 • При сместување во студијата 1/2 и 1/3 потребен е минимум од 2 лица (2 x 100%), а во 1/3+1/3 минимум 4 лица (4 x 100%)
 • Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време
 • Цена само за автобуски повратен билет 35 еур, а за деца од 02-12 години 25 еур  Задолжително патничко осигурување: 200 денари (групно), 210 денари (индивидуално) за лица над 65 години + 100%
 • За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман на редовните цени
 • ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ (попуст за рана резервација со попуст за две последователни смени)!!!
 • Туристичка такса 0,50 еур од ден се наплаќа во агенцијата