Location: Nea Vrasna
Book Now!
 j*k

Локација : Villa-Armiriki-Vrasna

Вила Армирики се наоѓа во Врасна на 100метри оддалеченост од плажа, во нејзина близина има пекара, продавница,LIDL  на 200метри, таверни, бич барови итн.
Вилата располага со паркинг, големо дворно место со оградена детска секција со лулашки, лизгалки, точачиња и играчки за најмалите, место за дружење на возрасните со скара која е на располагање на сите гости, тревник и прекрасно зеленило. Сите студија се наоѓаат во левото крило на вилата, и можат да бидат на приземје (кои се без клима) и на прв или втор спрат (кои се со клима со доплата)
Двокреветните студија располагаат со две легла, трокреветните со едно дупло легло со помали мерки од стандардните и едно единечно регуларно легло, и едно петтокреветно студио со две дупли легла и едно еднинечно. Мини кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, ТВ,wi-fi,клима (доколку студиото е на спрат) тераса или балкон. Вилата располага со сопствен паркинг.

Gps координати: 40°41’25″N   23°41’36″E

Капацитет по студио:

 • Студио за 2 лица + 1 дете (двокреветна соба – и не располага со екстра легло за детето)
 • Студио за 3 лица + 1 дете (две помали дупли легла, или еден дупли и еден единечен кревет)
 • Студио за 4 лица + 1 дете ( 2 дупли легла + 1 единечно легло)
 • Дуплите леглата во Вила Армирики се со помала ширина од стандардните легла.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

На промо цените не следува попуст за два последователни термини и попуст за рана резервација


ВИЛА АРМИРИКИ – ВРАСНА
ЦЕНОВНИК 2019
Период Ноќ. студио за 2 лица +1 дете студио за 3 лица + 1 дете студио за 4 лица + 1 дете Промо цени на кој не следува попуст
24.05-31.05.2019 7 89 99 109 Промо цени
31.05-07.06.2019 7 139 159 189 Промо цени
07.06-14.06.2019 7 189 209 259
14.06-21.06.2019 7 209 259 299
21.06-28.06.2019 7 259 279 339
28.06-05.07.2019 7 269 299 359
05.07-12.07.2019 7 289 339 369
12.07-19.07.2019 7 299 349 379
19.07-26.07.2019 7 309 359 389
26.07-02.08.2019 7 309 359 399
02.08-09.08.2019 7 309 359 399
09.08-16.08.2019 7 309 359 399
16.08-23.08.2019 7 279 299 319
23.08-30.08.2019 7 249 259 269
30.08-06.09.2019 7 199 209 229


Доплати:


-Користење на клима уредот се доплаќа 3 евра на ден
-Дополнителен кревет вон капацитетот на собата (каде има можност) се доплаќа 5 евра на ден.


Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врасна чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врасна 

 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
 • Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице
 • Битола (спортска сала) – 35€ по лице – трансфер до Неготино
 • Прилеп – (бензинска пумпа Лук оил на излез од градот ) 35€ по лице – трансфер до Неготино
 • Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол , Дреново ) – 35€ по лице – трансфер до Неготино

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Важат Општите услови на СКТМ и ВИ ТРАВЕЛ

ПРЕВОЗ Врасна :

Време на поаѓање превоз од Скопје за Врасна (секој петок)

 • 02:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
 • 04:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удовo
 • 03:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 03:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 04:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 04:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 05:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Врасна (секој петок) :

 • 02:00 h Битола ( Пред спортска Сала ) – Трансфер до Неготино
 • 01:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
 • 00:15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • 00:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
 • 00:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола
 • 01:15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.