Book Now!
с*а

Локација – Villa-Asamenia-Polichrono

Вила Асименија се наоѓа во централниот дел на Полихроно. Располага со студија за 3 лица и апартмани за 3 и 4 лица. Комплетно се опремени со кујна, балкон/тераса и бања. Во нејзина близина се наоѓаат голем број продавници, таверни, барови и ресторани.Цените се однесуваат за наем на студио или апартман, за 7 ноќевања (без превоз)
Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD)


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • Употребата на клима уред е бесплатна во објектoте ASIMENIA (каде што е достапен)
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € – 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
 • За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ: 35 € (25 € за деца 2-12 год.) 


ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
 • Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
 • Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
 • Цените се објавени во Ценовник бр.1 за Грција, апартмани 2019, со важност до 31.12.2018 година.
 • Цените со попуст важат за резервација и 50% нерефундабилна уплата до 31.12.2018 година.
 • При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.
 • Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот       за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.
 • При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување.

НАПОМЕНA:

 • Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
 • Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
 • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Автобуски превоз за КАСАНДРА
секоја недела, од 19.мај до 29.септември

Место и време на поаѓање:
Скопје      06:00 h     (паркинг спроти хотелот “Holiday Inn”)
Велес       06:30 h     (бензиска пумпа, мотел Македонија)
Неготино   07:00 h    (бензиска пумпа, Макпетрол)
Удово        07:30 h    (бензиска пумпа, Макпетрол)
Гевгелија   08:00 h    (бензиска пумпа, граничен премин Богородица)
Поаѓање од Грција: 16:00 h (локално време, 15:00 мак. време)

Превоз со конекција од следните градови (со доплата 10 € по лице)
Куманово     04:30 h     (БП Макпетрол, автобуска станица)
Гостивар      03:45 h     (паркинг кај Дом на култура)
Тетово         04:45 h     (кружен тек кај Дом на култура)
Кочани        04:45 h     (БП Макпетрол, кај Основен суд)
Штип           05:30 h     (паркинг пред пошта)
Кичево        04:30 h     (БП Пуцко петрол, спроти ТА Меридијан)
Струга         03:00 h     (хотел Дрим, трафики)
Охрид         03:15 h     (БП Лукоил, кај автобуска станица)
Ресен          04:00 h     (спроти автобуска станица)
Битола        05:00 h     (паркинг кај спортска сала)
Прилеп        05:45 h     (БП Лукоил)
Кавадарци   06:30 h     (паркинг кај гранична полиција)
Радовиш      05:45 h     (БП Макпетрол)
Струмица     06:30 h     (паркинг пред Тинекс)