Book Now!
j*k


Амелиа Лукс Апартманите се лоцирани на 100 метри оддалеченост од прекрасната плажа во Калитеа.  До плажа може да стигнете користејќи скали кои започнуваат веднаш во самиот двор на вилата и ве водат до плажата пред Хотелот Маргарита, или може со автомобил преку главната улица. Центарот на градчето е оддалечен на само 2 минути пешачење. Од спротивна страна на вилата се наоѓа маркет Мазутис. Пред Амелиа Лукс Апартманите има паркинг кој може да го користат гостите во зависност од моменталната расположливост со слободни места. Сите апартмани имаат клима уред, телевизор, Wi-Fi, пешкири, мини фрижидери ( со мала комора). Дел од апартманите се опремени со сопствена кујна, додека пак некои од нив поседуваат само чајна кујна.  Чистење на апартманите и менување на постелнина се прави на секои 2 дена Не сите апартмани имаат кујни, и фрижидерите се мали без опција за количинско складирање на храна и пијалоци без замрзнувач, следи опис за секоја соба посебно:


Останатите соби, имаат стандардни мини кујни каде може да се зготви, фен, клима, тв, интеренет. И сите се наоѓаат на приземје со по 2 или 3 лежалки за секоја соба


5. Калипсо 2 спален апартман во кој на влез во апартманот е едниот брачен кревет (160х200см) се поминува низ ходник во кој има софа за уште 2 лица (210х120см) погодна за 2 деца до 11,99год или 1 возр со 1 дете до 11,99год / по овој дел следи кујната со терпезариска маса и мини фрижидерче кое не е погодно за количинско носење на храна или замрзнување, и можност за готвење, веднаш по неа е тоалетот со туш, и на крај е спалната која се затвара со врата со брачно легло од (160х200см) во неа нема прозор, но затоа има апарат за провертување. Првата просторија каде е првиот брачен кревет не е физички оделен со врата од останатиот простор, едиствено последната спална се затвара со врата.

6.Афродити
 (2+1) 1 брачен кревет (160х200см) + 1 софа за дете до 11,99год (190х85см) Се наоѓа на приземје и гледа према море. При влез во студиото е софата за спиење, а спалната е одделена со ходник, во неа се наоѓа и мини кујната со мало мини фрижидерче кое не е погодно за количинско носење на храна или замрзнување, од спалната се влага во тоалетот со туш кабина. Пред собата има две лежалки.

7. Елени
 1/2 еден брачен кревет (160х200см) во истиот простор со спалната е и кујната со мини фрижидерче кое не е погодно за количинско носење на храна или замрзнување, и се преоѓа во тоалетот со туш кабина и фен. Студиото се наоѓа на приземје и гледа према море, и има две лежалки пред него. Собата Елени и Афродити, можат да се спојат со конектирана врата, во случај кога има поголема фамилија или друштво.

11. Лида
 ( 3+1 ) Студио од отворен тип, има 1 брачно легло од (160х200см) + 2 софи за 2 деца до 11,99 или 3возрасно лице + 1 дете до 11,99год (210х90см)  во склоп на студиото е и кујната со мини фрижидерче кое не е погодно за количинско носење на храна или замрзнување, има клима и тв и тоалетот е на крај со туш кабина. Студиото се наоѓа на приземје и е свртено према море но нема поглед бидејки има зеленило, пред собата има 2 лежалки.
12. Елеонора (3+1) Студио од отворен тип, има 1 брачно легло од (160х200см) + 2 софи за 2 деца до 11,99 или 3возрасно лице + 1 дете до 11,99год (210х90см)  во склоп на студиото е и кујната со мини фрижидерче кое не е погодно за количинско носење на храна или замрзнувањер, има клима и тв и тоалетот е на крај со туш кабина. Студиото се наоѓа на приземје и е свртено према море и странично према друга вила но нема поглед бидејки има зеленило, пред собата има 2 лежалки.


Цените се за НАЕМ на студио/апартман за 7 ноќевања

термини ноќевања студио 3+1 студио 2+1 студио 1/2 Duplex
23.06-30.06 7 413 евра 369 евра 335 евра 560 евра
30.06-07.07 7 386 евра 351 евра 433 евра 588 евра
07.07-14.07 7 439 евра 399 евра 492 евра 668 евра
14.07-21.07 7 439 евра 399 евра 492 евра 668 евра
21.07-28.07 7 439 евра 399 евра 492 евра 668 евра
28.07-04.08 7 439 евра 399 евра 492 евра 668 евра
04.08-11.08 7 439 евра 399 евра 492 евра 668 евра
11.08-18.08 7 439 евра 399 евра 492 евра 668 евра
18.08-25.08 7 405 евра 327 евра 403 евра 547 евра
25.08-01.09 7 316 евра 287 евра 354 евра 480 евра
01.09-08.09 7 246 евра 223 евра 275 евра 374 евра
08.09-15.09 7 193 евра 175 евра 216 евра 293 евра
15.09-22.09 7 123* евра 111* евра 137* евра 186* евра
22.09-29.09 7 100* евра 100* евра 107* евра 146* евра

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари.


Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Безжичен интернет


Во цената НЕ Е вклучено
Превоз,
Патничко осигурување
Доплата за туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола – (Автобуска Станица Транскоп-на перон)-30еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30еур по лице

– Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 15еур за Битола и Штип
– Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
– Возрасни лица над 63год – попуст од 10еур


Напомена:
Цените обележани со * се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата.