Book Now!
bal-net
 

Вила Бушати се наоѓа на околу 60 метри од една од преубавите плажи во Ксамил.

Локација – Villa BUSHATI~Ksamil

Вилата располага со 1/2, 1/3, 1/3+1 и 1/4 студија. Студијата се со комплетно опремена кујна, фрижидер, ТВ (смарт), купатило. Дел од Студијата се со поглед кон море . Во дворот има скара која што клиентите можат да ја користат за своите потреби. Во вилата има паркинг  кој е на располагање на клиентите, со видео надзор. Исто така вилата поседува и агрегат во случај да дојде до прекин на ел. енергија.

ДУПЛЕКСОТ се наоѓа во стамбена зграда, чија надворешност не е атрактивна и преставува постара фасада (градба) . Внатрешноста на апартманот е комплетно реновирана и нова. Поседува една дневна соба со два дупли каучи на пуштање (4 деца) и плус две спални соби, една со француски лежај и една со два одвоени кревети ( кои по потреба можат да се спојат). Опремен е за ДВЕ ФАМИЛИИ.

Клима и WI-FI вклучени во цена.


ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период 1/2 (студио за 2 лица) 1/3 (студио за 3 лица) 1/4 (студио за 4 лица) Дуплекс за 6 лица
25.05-31.05.2019 49 59 69 89
31.05-07.06.2019 69 79 89 129
07.06-14.06.2019 149 159 169 219
14.06-21.06.2019 169 179 199 249
21.06-28.06.2019 189 199 209 279
28.06-05.07.2019 229 239 259 319
05.07-12.07.2019 269 279 299 369
12.07-19.07.2019 269 279 299 369
19.07-26.07.2019 269 279 299 369
26.07-02.08.2019 269 279 299 369
02.08-09.08.2019 269 279 299 369
09.08-16.08.2019 269 279 299 369
16.08-23.08.2019 259 269 289 349
23.08-30.08.2019 229 239 259 319
30.08-06.09.2019 149 159 179 209
06.09-13.09.2019 129 139 149 169
13.09-20.09.2019 89 99 109 119
20.09-27.09.2019 59 69 79 99

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62 мкд.


Во цената не е вклучен превоз

 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
 • Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 45€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 35€
 • Битола (Автобуска станица Транскоп на перон) – 35€ по лице
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен


Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:

 • 00:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер
 • 00:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
 • 00:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
 • 01:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
 • 02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
 • 03:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
 • 02.00h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
 • 01:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
 • 01.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
 • 01:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 •  За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)