Book Now!
с*а

Локација : Greece,Fourka-villa Flegos

Опис Villa Flegos е голем комплекс во форма на поврзани хациенди, кои во својот состав брои повеќе различки студија и апартмани. Опкруженоста со зеленило, близината на градскиот плоштад, шеталиштето и плажата, “Флегос” го карактеризира како интересен објект за сите потенцијални гости. Сите студија се комплетно опремени со потребните содржини од мебел, ТВ, клима уред, тоалет, мини-кујна… Широките балкони ориентирани кон убаво средениот двор, опремени со гарнитура за седење, даваат навистина пријатен впечаток со поглед кон околината, за време на престојот.Цените се однесуваат за наем на студио или апартман, за 7 ноќевања (без превоз)
Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD)


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

 • За употребата на клима уред (ac*) се доплатува во објектот MAGDALINI (каде што е достапен)
 • Употребата на клима уред е бесплатна во објектите: ASIMENIA, STASHA, ELEKTRA и FLEGOS (каде што е достапен)
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € – 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
 • За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот.
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ: 35 € (25 € за деца 2-12 год.) 


ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
 •  Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
 •  Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
 • Цените се објавени во Ценовник бр.1 за Грција, апартмани 2019, со важност до 31.12.2018 година.
 • Цените со попуст важат за резервација и 50% нерефундабилна уплата до 31.12.2018 година.
 • При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.
 • Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот       за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.

НАПОМЕНA:

 • Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
 • Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
 • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.

Автобуски превоз за КАСАНДРА
секоја недела, од 19.мај до 29.септември

Место и време на поаѓање:
Скопје      06:00 h     (паркинг спроти хотелот “Holiday Inn”)
Велес       06:30 h     (бензиска пумпа, мотел Македонија)
Неготино   07:00 h    (бензиска пумпа, Макпетрол)
Удово        07:30 h    (бензиска пумпа, Макпетрол)
Гевгелија   08:00 h    (бензиска пумпа, граничен премин Богородица)
Поаѓање од Грција: 16:00 h (локално време, 15:00 мак. време)

Превоз со конекција од следните градови (со доплата 10 € по лице)
Куманово     04:30 h     (БП Макпетрол, автобуска станица)
Гостивар      03:45 h     (паркинг кај Дом на култура)
Тетово         04:45 h     (кружен тек кај Дом на култура)
Кочани        04:45 h     (БП Макпетрол, кај Основен суд)
Штип           05:30 h     (паркинг пред пошта)
Кичево        04:30 h     (БП Пуцко петрол, спроти ТА Меридијан)
Струга         03:00 h     (хотел Дрим, трафики)
Охрид         03:15 h     (БП Лукоил, кај автобуска станица)
Ресен          04:00 h     (спроти автобуска станица)
Битола        05:00 h     (паркинг кај спортска сала)
Прилеп        05:45 h     (БП Лукоил)
Кавадарци   06:30 h     (паркинг кај гранична полиција)
Радовиш      05:45 h     (БП Макпетрол)
Струмица     06:30 h     (паркинг пред Тинекс)