Book Now!
mag*an


Вила Греј се наоѓа во централниот дел на Полихроно, одалечена 70 метри од плажа. Располага со четворокреветен апартман и петокреветен дуплекс апартман. Апартманите се наоѓаат на високо приземје и имаат по едно паркинг место. Опремени се со мини кујна со инветар и голем фрижидер, бања, балкон, ТВ, WiFi и клима  (вклучена во цена за јули и август), во периодот мај / јуни / септември се доплаќа 5 евра на ден.
Четворокреветен апартман – две простории, спална со два кревети и кујна, со кревет на развлекување.
Дуплекс апартман – три простории, кујна, спална со два единечни кревети и кревет на извлекување, спална со брачен кревет. Сместувањето е од Б-категорија.


Табела бр.1 – вонсезонски цени

ТЕРМИН 25.05.2019 01.06.2019 08.06.2019 15.06.2019 22.06.2019
НОЌЕВАЊА 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи
Во 1/4 апартман 230 € 260 € 300 € 360 € 380 €
Во 1/ 5 дуплекс 230 € 290 € 360 € 400 € 440 €

Табела бр.2 – сезонски цени

ТЕРМИН НАЕМ 1/4 апартман 1/5 дуплекс
29.06.2019 7 ноќи 420€ 480€
06.07.2019 7 ноќи 470€ 540€
13.07.2019 7 ноќи 500€ 570€
20.07.2019 7 ноќи 520€ 590€
27.07.2019 7 ноќи 520€ 590€
03.08.2019 7 ноќи 520€ 590€
10.08.2019 7 ноќи 520€ 590€
17.08.2019 7 ноќи 520€ 590€
24.08.2019 7 ноќи 470€ 560€

Табела бр.3 – вонсезонски цени

ТЕРМИН 31.08.2019 07.09.2019 14.09.2019 21.09.2019
НОЌЕВАЊА 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи
Во 1/4 апартман 440 € 400 € 360 € 230 €
Во 1/ 5 дуплекс 490 € 450 € 410 € 230 €

НАПОМЕНИ:

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – 7 НОЌЕВАЊА наем на апартман.
 •  ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.
 • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
 • Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03:30 часот, а поаѓање во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
 • За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 •  Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.

Автобуски превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите. Цена на превозот:

 • Превоз за возрасен  35евра / Еден правец 25 евра
 • деца 2- 11,99години  25евра / Еден правец 20 евра / Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно