Book Now!

j*k


Објектот „Грегори и Џорџ“  се наоѓа во централниот дел на Ханиоти, во непосредна близина на познатиот супер маркет “Masutis” на 400м оддалеченост од плажа. Близината до главните градски улици, кои водат кон центарлниот плоштад, паркот и градската плажа, овој познат објект го издвојуваат како интересен. “Грегори и Џорџ“ во својот состав брои неколку трокреветни студиа и повеќекреветни апартмани, сите распоредени на приземје и двата ката од зградата. Овој објект е лоциран во сопствен и убаво уреден двор, одвоен со ограда од блиската улица. Сите единици за сместување се опремени со соодветен ентериер и опрема (ТВ и клима уред со доплата од 4еур на ден), а во својот состав располагаат и со мини кујна, тоалет и балкон со гарнитура за седење. Паркирањето на возилата на гостите е можно во непосредната околина на објектот, или на паркингот позади блискиот супермаркет.
Гпс Координати: 39.997430, 23.576178
Локација : Greece,Hanioti-villa Gregor


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА


Датуми Ноќевања Mezonet 2/6 1/3+1 app 2/4+1
Од: 26-05-2019
До: 02-06-2019
7
149
129
139
Од: 02-06-2019
До: 09-06-2019
7 Продадено 199€ Продадено 189€ Продадено 199€
Од: 09-06-2019
До: 16-06-2019
7
289
269
279
Од: 16-06-2019
До: 23-06-2019
7
349
329
339
Од: 23-06-2019
До: 30-06-2019
7 Продадено 409€ Продадено 389€ Продадено 399€
Од: 30-06-2019
До: 07-07-2019
7 Продадено 429€ Продадено 409€ Продадено 419€
Од: 07-07-2019
До: 14-07-2019
7
459
439
449
Од: 14-07-2019
До: 21-07-2019
7

479

459
469
Од: 21-07-2019
До: 28-07-2019
7
499
479
489
Од: 28-07-2019
До: 04-08-2019
7
499
479
489
Од: 04-08-2019
До: 11-08-2019
7
499
479
489
Од: 11-08-2019
До: 18-08-2019
7
499
429
439
Од: 18-08-2019
До: 25-08-2019
7
379
359
369
Од: 25-08-2019
До: 01-09-2019
7
319
299
309
Од: 01-09-2019
До: 08-09-2019
7
289
269
279
Од: 08-09-2019
До: 15-09-2019
7
239
229
239
Од: 15-09-2019
До: 22-09-2019
7
169
Продадено 159€
169
Од: 22-09-2019
До: 29-09-2019
7
89

69

79

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)


Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Ханиоти чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон – 30еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30еур по лице

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје и 15еур за Битола и Прилеп
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
Возрасно лице над 63год – 10еур попуст


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
 • Попустите не можат да се комбинираат
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • 03:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • 05:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
 • 04:00 Скопје (Дрводекор)
 • 04:30 Велес (БП мотел Македонија
 • 05:00 Неготино (БП Неготино)
 • 05:40 Удово (БП Удово)
 • 06:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • 04:00 Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
 • 03:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • 02:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • 02:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • 02:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • 03:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

 • 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
 • 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
 • 14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
 • 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори