Location: Kalithea
Book Now!
j*k

Вила Јанис се наоѓа на главната улица наспроти познатиот ресторан Брики, т.е 50 метри од строгиот центар на Калитеа, во нејзина близина се наоѓа, маркет, слаткара, продавници, фурна, ресторани, кафетерии итн. На 200м одалеченост се наоѓа плажата до која се стига преку улица , Калитеа е сместена на повисоко теренско место, затоа пристапот до плажа е по удолница.
Вилата не располага со паркинг и околу неа нема расположливост за паркинг, најблизок паркинг простор е на 150м одалеченост, кој е бесплатен .
Сите соби се трокреветни 5 од нив се наоѓаат од предната страна и имаат поглед кон главанта улица, останатите имаат поглед кон дворот во вилата ,Сите соби се со  капацитет само за 3 лица со можност да се смести мало дете до неполни 6 год кое би спиело со родители бидејки нема простор за дополнителни легла. Собите располагаат со мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење која е во склоп на самото студио, сопствен тоалет, балкон, клима без доплата и wi-fi. Вилата е реновирана во целост во 2018 година.
Локација: Villa-Janis-Kalithea
На ПРОМО цените не следува попуст за два последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=62мкд

ВИЛА ЈАНИС – КАЛИТЕА
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. 1/2  (студио за 2 лица) 1/3  (студио за 3 лица) Промо цени на кој не следува попуст
18.05-25.05.2019 7 49 59 Промо цена
25.05-01.06.2019 7 79 89 Промо цена
01.06-08.06.2019 7 139 149
08.06-15.06.2019 7 189 199
13.06-22.06.2019 7 259 269
22.06-29.06.2019 7 289 299
29.06-06.07.2019 7 299 309
06.07-13.07.2019 7 329 339
13.07-20.07.2019 7 359 369
20.07-27.07.2019 7 369 379
27.07-03.08.2019 7 369 379
03.08-10.08.2019 7 369 379
10.08-17.08.2019 7 329 339
17.08-24.08.2019 7 309 319
24.08-31.08.2019 7 249 259
31.08-07.09.2019 7 189 199
07.09-14.09.2019 7 139 149
14.09-21.09.2019 7 99 109 Промо цена
21.09-28.09.2019 7 59 69 Промо цена


Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
 • Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон– 30еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30еур по лице

– Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 15еур за Битола и Прилеп
– Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
– Возрасно лице над 63год – попуст од 10еур


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • Важат Општите услови на СКТМ и Ви Травел

СААТНИЦА НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • 3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • 5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
 • 4:00 Скопје (Дрводекор)
 • 4:30 Велес (БП мотел Македонија)
 • 5:00 Неготино (БП Неготино)
 • 5:40 Удово (БП Удово)
 • 6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

СААТНИЦА НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • 3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • 4:00 Битола (Автобуска станица Транскоп на перон)
 • 2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • 2:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • 2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • 3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

 • 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа