Book Now!
j*k

JK Beach House се наоѓа на сама плажа, 500 метри одалечена од Врахос во мирниниот дел на патот кон Лигија , Во овој дел се лоцирани приватните вили со сoпствена плажа, таа е идеална за оние кој сакаат да избегаат од гужва и да одмараат во мир.
Вилата e погодна за фамилии или парови, располага со 3 спални, една дневна и една од спалните соби се наоѓа на поткровје. Вилата има двор со зеленило и сопствен паркинг, скара на располагање и од самиот двор излегува на плажа.
Во неа се сместуваат само тие кој ке ја изнајмат, и не ја делат со други гости.
Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд
На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана уплата, истите се резервираат со 50% аконтација.
Локација : villa-jk-beach-House


Цените се изразени за НАЕМ НА ВИЛА за 7ноќевања
Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62мкд
На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана уплата, истите се резервираат со 50% аконтација.


ЈК БИЧ ХАУС – ВРАХОС
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА ВИЛА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќевања Приватна вила со 3 спални за 6 лица Промо цени на кои на следува попуст
22.05-29.05.2018 7 189 Промо цена
29.05-05.06.2018 7 219 Промо цена
05.06-12.06.2018 7 289
12.06-19.06.2018 7 309
19.06-26.06.2018 7 439
26.06-03.07.2018 7 499
03.07-10.07.2018 7 589
10.07-17.07.2018 7 659
17.07-24.07.2018 7 819
24.07-31.07.2018 7 819
31.07-07.08.2018 7 819
07.08-14.08.2018 7 819
14.08-21.08.2018 7 819
21.08-28.08.2018 7 759
28.08-04.09.2018 7 599
04.09-11.09.2018 7 479
11.09-18.09.2018 7 439
18.09-25.09.2018 7 359 Промо цена
25.09-02.10.2018 7 249 Промо цена

 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице
 • Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

 • Битола(Автобуска станица Транскоп – на перон)-40€ по лиц
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола Прилеп и 10еур од Скопје
– Деца до 1,99 години бесплатно
– Возрасно лице над 63год – 10еур попуст


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Време на поаѓање за Врахос:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)04:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп на перон)
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)