Duration: 29.02.2020
Price: Early booking – 10% :
Book Now!
sup*tra

Вила Катерина лукс е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на вилите Марија и Корфу,веднаш позади најголемата слаткарноца SWEET BEACH на околу 70 м. од плажата. Располага со 1/6 дуплекс ,со две спални и простран дневен престој , модерно дизајниран, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), пространи тераси wi-fi –(вклучена во цената)

Локација : Villa-Katarina-Luks


– 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 29.02.2020

Цени за термини по типови простории и услуги

Термини

1/5ДУПЛЕКС

Бр. ноќевања

23/05/2020 – 30/05/2020

Промо 90.00€ 

7*

30/05/2020 – 06/06/2020

179.00€ 

7*

06/06/2020 – 13/06/2020

199.00€ 

7*

13/06/2020 – 20/06/2020

219.00€ 

7*

20/06/2020 – 27/06/2020

249.00€ 

7*

27/06/2020 – 04/07/2020

499.00€ 

7

04/07/2020 – 11/07/2020

569.00€ 

7

11/07/2020 – 18/07/2020

599.00€ 

7

18/07/2020 – 25/07/2020

599.00€ 

7

25/07/2020 – 01/08/2020

599.00€ 

7

01/08/2020 – 08/08/2020

599.00€ 

7

08/08/2020 – 15/08/2020

599.00€ 

7

15/08/2020 – 22/08/2020

599.00€ 

7

22/08/2020 – 29/08/2020

569.00€ 

7

29/08/2020 – 05/09/2020

219.00€ 

7*

05/09/2020 – 12/09/2020

199.00€ 

7*

12/09/2020 – 19/09/2020

179.00€ 

7*

19/09/2020 – 26/09/2020

159.00€ 

7*


Доплата за туристичка такса 0,5 евра на ден во агенција .


Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица (Трето , четврто ,петои лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз).


Напомени 

 • Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица во студио/апартман. (Трето и четврто лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз.
 • Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на  студио/апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз.
 • Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 
 • Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:
  • За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)

  • За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра) 

  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

  • ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ ОД  КУМАНОВО, СКОПЈЕ,ВЕЛЕС,КАВАДАРЦИ,НЕГОТИНО и ГРАНИЧЕН ПРЕМИН (Богородица)

  • Организиран трансвер за патниците од Битола  и  Прилеп со 5 (310)евра доплата по лице


 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „СУПЕР ТРАВЕЛ“ и на самата агенција. 
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и Ви Травел