Duration: 29.02.2020
Price: Early booking -10% :
Book Now!
sup*tra


Вила LITCA-2
Вила 
LITCA-2 е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел Корфу, и на околу 50 м. од плажата. Располага со четворокреветни апартмани и трокреветни студиа, пространи, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси

Локација : Villa-LITSA-2-Nea Flogita


10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 29.02.2020

Термини

Студио 1/3

Апартман 1/4

23/05/2020 – 30/05/2020

7*

69.00€ 

ПРОМО 69.00€

30/05/ 2020 – 06/06/2020

7*

89.00€ 

99.00€ 

06/06/ 2020 – 13/06/2020

7*

109.00€ 

129.00€ 

13/06/2020 – 20/06/2020

7*

119.00€ 

159.00€ 

20/06/2020- 27/06/2020

7*

159.00€ 

189.00€ 

27.06/2020 – 04/07/2020

7

339.00€ 

390.00€ 

04/07/2020- 11/07/2020

7

379.00€ 

420.00€ 

11/07/2020 – 18/07/2020

7

409.00€ 

450.00€ 

18/07/2020 – 25/07/2020

7

409.00€ 

450.00€ 

25/07/2020 – 01/08/2020

7

409.00€ 

450.00€ 

01/08/2020- 08/08/2020

7

409.00€ 

450.00€ 

08/08/2020 – 15/08/2020

7

409.00€ 

450.00€ 

15/08/2020- 22/08/2020

7

409.00€ 

440.00€ 

22/08/2020 – 29/08/2020

7

379.00€ 

390.00€ 

29/08/2020 – 05/09/2020

7*

159.00€ 

169.00€ 

05/09/2020- 12/09/2020

7*

129.00€ 

149.00€ 

12/09/2020 – 19/09/2020

7*

109.00€ 

129.00€ 

19/09/2020– 26.09/2020

7*

79.00€ 

89.00€ 


Доплата за туристичка такса 0,5 евра на ден во агенција .


Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица (Трето , четврто ,петои шесто лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз).

 • Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 
 • Организиран превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

  * За возрасни  (35 евра)
  * За деца до 12 години  (25 евра)
  * Деца до 2 години бесплатно, без седиште


 • ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ ОД  КУМАНОВО, СКОПЈЕ,ВЕЛЕС,КАВАДАРЦИ,НЕГОТИНО и ГРАНИЧЕН ПРЕМИН (Богородица)

 • Организиран трансвер за патниците од Битола  и  Прилеп со 5 (310)евра доплата по лиц

 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти

 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „СУПЕР ТРАВЕЛ“ и на самата агенција. 

БУС 1 – Автобуски превоз според термини од табелата

05:00 часот тргнување од Куманово (пред ресторан Жмара);
06:00 часот тргнување од Скопје (паркинг спроти Саемот хотел ВИП);
06:45 часот тргнување од Велес (Бензинска пумпа Мак Оил Мотел Македонија);
07:30 часот тргнување од Кавадарци (Автобуска станица)
07:40 часот тргнување од Неготино (Пред општина)
08:30 часот Граничен премин Богородица


БУС 2 – Автобуски превоз според термини од табелата 

05:30 часот тргнување од Прилеп (Бензинска ЛУКОИЛ), трансфер со минибус до Битола или Кавадарци;
06:30 часот тргнување од Битола (Паркинг Спортска Сала);
07:00 часот граничен премин Меџитлија


Поаѓање од Грција во 14:15 часот по локално време.

НАПОМЕНИ: Собите се преземаат во 13,00 часот на денот на пристигнување, а се напуштаат во 9,00 часот на денот на заминување по локално време;

Задолжително патничко – здравствено осигурување;