Duration: 29.02.2020
Price: Early booking -10% :
Book Now!
sup.tra

Вила Литца е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на вила Корфу, и на околу 70 м. од плажата. Располага со 1/5 апартман, простран, модерно дизајниран, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространа тераси wi-fi -(вклучена во цената)

Локација : Villa-Litsa-Nea-Flogita


-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 29.02.2020

Цени за термини по типови простории и услуги


Термини

1/5 Апартман 

Бр. ноќевања

23/05/2020 – 30/05/2020

69.00€ 

7*

30/05/2020 – 06/06/2020

99.00€ 

7*

06/06/2020 – 13/06/2020

139.00€ 

7*

13/06/2020 – 20/06/2020

169.00€ 

7*

20/06/2020 – 27/06/2020

189.00€ 

7*

27/06/2020 – 04/07/2020

410.00€ 

7

04/07/2020 – 11/07/2020

430.00€ 

7

11/07/2020 – 18/07/2020

460.00€ 

7

18/07/2020 – 25/07/2020

460.00€ 

7

25/07/2020 – 01/08/2020

460.00€ 

7

01/08/2020 – 08/08/2020

460.00€ 

7

08/08/2020 – 15/08/2020

460.00€ 

7

15/08/2020 – 22/08/2020

460.00€ 

7

22/08/2020 – 29/08/2020

410.00€ 

7

29/08/2020 – 05/09/2020

179.00€ 

7*

05/09/2020 – 12/09/2020

159.00€ 

7*

12/09/2020 – 19/09/2020

139.00€ 

7*

19/09/2020 – 26/09/2020

89.00€ 

7*

Доплата за туристичка такса 0,5 евра на ден во агенција .


Услови под кои важи аранжманот

 • Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица во студио/апартман. (Трето , четврто и пето лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз.
 • Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на студио/апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз.
 • Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет
 • Во цената на аранжманот Е вклучено користењето на клима уредот.
 • За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници.
 • Во секе студио/апартмазн има комплетно опремена кујна за онолку лица за колку што е наменето студиото/апартманот.
 • Постелнината во студијата/апартманите се менува еднаш за време на престојот.
 • Сместувањето во студијата/апартманите е најдоцна до 14 часот по локално време, а напуштањето на истите е во 10 часот по локално време.
 • Цената е изразена во евра, а плаќањето е во денарска противвредност од 1€ = 62,00 денари.
 • При користење на сопствен превоз, цената на пакет аранжманите се намалува за 10 €.

 • Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:
 • За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)
 • За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра) 
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ ОД  КУМАНОВО, СКОПЈЕ,ВЕЛЕС,КАВАДАРЦИ,НЕГОТИНО и ГРАНИЧЕН ПРЕМИН (Богородица)
 • Организиран трансвер за патниците од Битола  и  Прилеп со 5 (310)евра доплата по лице