Duration: 31.01.2020
Price: Early booking -15% :
Book Now!
j*k


ВРАХОС е една од најбараните дестинации за изминатата година. Во ова мало место се наоѓа на една од најубавите плажи на јонското море. Врхос се наоѓа помеѓу Парга  и Превеза и ги воодушевува туристите со своите природни убавини. Тука можете да најдете прекрасна комбинација на бесконечна песочна плажа, тиркизна морска вода и прекрасна зелена планина. Покрај плажата има шеталиште на кој се лоцирани голем број на кафе барови и ресторани.
Вила Лукас- Б категорија, е лоцирана во првиот ред веднаш до плажата во централниот дел на туристичкото место Врахос.
Собите се опремени со ТВ, Клима (доплата од 4еур на ден) опремена кујна, тоалет и wi-fi, сместувањето е од постар тип, затоа е категоризирана како Б категорија.
Пред вилата има паркинг за ограничен број возила. Исто така пред вилата има бич бар каде има бесплатни лежалки при нарачан пијалок. Во близина на вилата има голем број на ресторани, кафе барови и маркет.
Координати: 39.178462, 20.545855
Локација: Villa-Lucas-Vrahos

На Промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 30% аконтација.


-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2020
-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2020
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020


Првите три и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст


ВИЛА ЛУКАС – ВРАХОС
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќевања 1/2 за 2 лица 1/4 стр 1/4 стр Поглед на море Коментар
26.05-02.06.2020 7 49 49 49 промо цена
02.06-09.06.2020 7 69 79 89 промо цена
09.06-16.06.2020 7 109 129 139 промо цена
16.06-23.06.2020 7 149 169 189
23.06-30.06.2020 7 169 179 199
30.06-07.07.2020 7 229 249 269
07.07-14.07.2020 7 259 279 299
14.07-21.07.2020 7 309 319 349
21.07-28.07.2020 7 329 359 389
28.07-04.08.2020 7 359 379 399
04.08-11.08.2020 7 359 379 399
11.08-18.08.2020 7 359 379 399
18.08-25.08.2020 7 349 369 389
25.08-01.09.2020 7 329 349 369
01.09-08.09.2020 7 229 259 279
08.09-15.09.2020 7 179 199 229
15.09-22.09.2020 7 109 129 149 промо цена
22.09-29.09.2020 7 89 99 119 промо цена

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Доплата за клима – 4 € на ден


Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос

 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице
 • Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

 • Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 45€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe


 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
 • Деца до 1,99 години бесплатно
 • Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

Време на поаѓање за Врахос:

 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
 • 01:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • 04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
 • попустите не може да се комбинираат,
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),