Book Now!
sup*tr

НЕИ ПОРИ ВИЛА МИТАКАС

Неи Пори е место, кое сеуште претставува нај урбанизирано, а со тоа и најсредено летувалиште во областа Пиериа. Како релативно нов туристички центар, со својата планска поставеност, Неи Пори има неограничен потенцијал за развој. Листата на негови карактеристики ги започнува долгата и широка песочна плажа, зелените појаси и паркови, широките градски улици, како и големиот број на ресторани и кафетерии со прекрасен поглед кон синото море. Како дополнителни соджини за забава и рекреација, во местото се наоѓа и Луна парк, kартинг патека, спортски центар и водени спортови. Близината на Платамона и на Лептокарија, се само дополнителен мотив за секој негов потенцијален гостин. Позитивните мислења на нашите туристи, оваа дестинација со години ја вбројуваат меѓу најбараните.

Вила Митакас се наоѓоa во новиот дел во Неи Пори .Располага со 8 собиод кои ( 3 студија1/3, 3 студија 1/4,апартман 6 13+1/3, дуплекс 6 1/3+1/3).Вилата се наоѓа 80 м одалечена од плажа .Сите се со вклучена клима уред и wi-fi.

Локација : Villa-Mitakas-Nei-Pori


 

термин

ноќи 1/3 1/4 1/3+1/3

апартман

26/05/19 7* 60 ПРОМО 60 ПРОМО 70 ПРОМО
02.06.19 7* 70ПРОМО 70ПРОМО 80ПРОМО
09.06.19 7* 119 129 149
16/06/19 7* 139 149 159
23/06/19 7* 159 169 189
30.06.19 7 299 319 370
07.07.19 7 319 339 420
14.07/19 7 340 369 460
21/07/19 7 340 369 460
28/07/19 7 340 369 460
04.08.19 7 340 369 460
11.08.19 7 340 369 460
18.08.19 7 329 349 420
25.08.19 7 319 339 400
01.09.19 7*

139

149

159

08.09.19 7*

129

139

149

15/09/19 7* 69 69 79
22/09/19 7* 59 59 59

Доплата за туристичка такса 0,5 € – 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот) 


Напомени

 • Цените сo * се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз за минимум 2 лица 
 • Цените без * се дадени за наем за студио / апартман / дуплекс за 7 ноќевања
 • Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет
 • Во студијата  e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
 • Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица
 • при резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа
 • поради генерално чистење на студиата  после секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат после 14:00 часот по локално време
 • хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот
 • Користењето на климата е вклучено во цената
 •  По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 •  Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Цените се изразени во € – евра , по курс 1 € = 62 мкд

Кај пакет аранжманите за 7 ноќевања важат следните услови:

 • Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно
 • За деца 02-12 години – сместување бесплатно, доплата за превоз од 25 €
 • Сместување на 3-то и 4-то возрасно лице над 12 години во студио – сместување БЕСПЛАТНО – доплата за превоз 35€

Организиран превоз од Скопје, Велес(автопат), КАВАДАРЦИ, Неготино, Прилеп (лук оил) и Битола.


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

 • Задолжително патничко и здравствено осигурување – инфо во агенцијата
 • За користење сопствен превоз кај пакет аранжманите се одбива по 10€ од лицата што плаќаат 100%
 • За користење на две смени (7+7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена
 • Превоз: возрасни 35 € (повратен билет) / 25 € (1 правец), деца од 2-12 години 25 € (повратен билет) / 20 € (1 правец)

Опис на соби

СТУДИО БР 1

Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и еден поединечни кревет.Има можност за + 1дополнителен кревет на расклопување.Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило. –

СТУДИО БР 2

Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и два поединечни кревет.Има можност за + 1дополнителен кревет на расклопување.Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило –
СТУДИО БР 3

Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и два поединечни кревет.Има можност за + 1дополнителен кревет на расклопување.Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило –

СТУДИО БР 4

Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и еден поединечни кревет.Има можност за + 1дополнителен кревет на расклопување.Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило

СТУДИО БР 5

Студиото се наоѓа на вториот кат. Студиото располага со два дупли кревети .Има можност за + 1 дополнителен кревет на расклопување. Комплетно опремена кујна со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило

СТУДИО БР 6

Студиото се наоѓа на вториот кат. Студиото располага еден дупли кревет и еден поединечни кревет..Има можност за + 1 дополнителен кревет на расклопување. Комплетно опремена кујна со кујнски инвентар е оделена од делот за спиење .Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило

СТУДИО БР 7

Апартманот се наоѓа на вториот кат. Располага еден дупли кревет и еден поединечни кревет во спалната соба и еден дупол кревет и еден поединечен во дневната . Комплетно опремена кујна со кујнски инвентар и голем фрижидер .Студиото излегува на тераса со поглед кон градината. Апартманот е опремено со еден клима уред во дневната соба ,тв и купатило .

 

Автобус 1

 • 05.00ч Куманово ( ресторант Zhmara )
 • 06.00ч Скопје ( Паркинг хотел ВИП, спроти Скопски Саем )
 • 06.45ч Велес ( Нов кружен тек- Бензинска Макпетрол )
 • 07.30ч Кавадарци ( Автобуска станица )

Автобус 2

 • 05.30 ч Прилеп ( Бензинска Лук Оил ) – трансфер со минибус до Битола или Кавадарци
 • 06.30 ч Битола ( паркинг Спортска Сала )

Враќање од Грција во 14.15ч по локално време