Book Now!
j*k

PELAGOS studios – “B“ кат. Се наоѓа на 30 м. од самата плажа. Сите студиа имаат тераси кои имаат директен поглед на море. Вилата располага со голем паркинг и двор, а се наоѓа на почетокот од шеталиштето. Студијата се опремени со кујни, тоалет, ТВ и клима (долата 5 € на ден).
Локација : villa-Pelagos-Vrahos


ВИЛА ПЕЛАГОС – ВРАХОС
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
ТЕРМИН Ноќ. 1/2 студио КОМЕНТАР
22.05.-29.05.2019 7 89 ПРОМО ЦЕНИ
29.05.-05.06.2019 7 119 ПРОМО ЦЕНИ
05.06.-12.06.2019 7 139 ПРОМО ЦЕНИ
12.06.-19.06.2019 7 199
19.06.-26.06.2019 7 269
26.06.-03.07.2019 7 279
03.07.-10.07.2019 7 331
10.07.-17.07.2019 7 375
17.07.-24.07.2019 7 410
24.07.-31.07.2019 7 410
31.07.-07.08.2019 7 410
07.08.-14.08.2019 7 410
14.08.-21.08.2019 7 380
21.08.-28.08.2019 7 350
28.08.-04.09.2019 7 280
04.09.-11.09.2019 7 210
11.09.-18.09.2019 7 159
18.09.-25.09.2019 7 110 ПРОМО ЦЕНИ
25.09.-02.10.2019 7 79 ПРОМО ЦЕНИ

Во цената не е вклучен превоз.  Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос :

 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице
 • Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос :

 • Битола (Пред спортска Сала) – 40€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Лукоил ) – Трансфер до Битола  – 45€ (Доплата од 5€ за промо пакетите со вклучен превоз) по лице
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице (Доплата од 5€ за промо пакетите со вклучен превоз)

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно


Време на поаѓање превоз Врахос :

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
 • 04:00 h Битола (Пред спортска Сала)
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со родител,
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Важат Општите услови на СКТМ и Ви Травел.