Book Now!
j*k

Вила Reall Apartmani се наоѓа на 200м од плажа, во центарот на Полихроно, уличката која од црвата се спуштате кон плажа (види мапа)Вилата располага со студија и апартмани на 1 ви кат како и мезонети на 2 кат кои што се состојат од софа на извлекување + брачен кревет на 2 кат ( во галеријата)  Во нејзина близина е пешачката улица каде што има многубројни ресторани, кафетерии, бич барови, продавници за сувенири итн.
При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
Услови за рана разервација: Потребно е 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата
На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини, истите се резервираат со 50% аконтација.
Локација: Villa-Reall-Apartments-Polichrono

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=62 мкд


РЕАЛ АПАРТМАНИ – ПОЛИХРОНО
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. 1/2  (студио за 2 лица) 1/3+1  (студио за 4 лица)  мезонет 1/3+1 (едноспален апартман) Промо цени на кој не следува попуст
19.05-26.05.19 7 69 79 89 Промо цена
26.05-02.06.19 7 89 109 119 Промо цена
02.06-09.06.19 7 129 159 169
09.06-16.06.19 7 189 239 249
16.06-23.06.19 7 259 319 329
23.06-30.06.19 7 309 329 339
30.06-07.07.19 7 329 369 379
07.07-14.07.19 7 369 429 439
14.07-21.07.19 7 399 469 489
21.07-28.07.19 7 399 469 489
28.07-04.08.19 7 399 469 489
04.08-11.08.19 7 399 469 489
11.08-18.08.19 7 399 469 489
18.08-25.08.19 7 389 409 419
25.08-01.09.19 7 349 369 379
01.09-08.09.19 7 259 279 289
08.09-15.09.19 7 209 229 239
15.09-22.09.19 7 159 169 179 Промо цена

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон – 30еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30еур по лице

– Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје и 15еур за Битола и Приле
– Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
– Возрасно лице над 63год – 10еур попуст


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • Важат Општите услови на СКТМ и Ви Травел

СААТНИЦА НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • 3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • 5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
 • 4:00 Скопје (Дрводекор)
 • 4:30 Велес (БП мотел Македонија)
 • 5:00 Неготино (БП Неготино)
 • 5:40 Удово (БП Удово)
 • 6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

СААТНИЦА НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • 4:00 Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
 • 3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • 2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • 2:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • 2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • 3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

 • 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
 • 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
 • 14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
 • 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори