Book Now!

j*k

Вила Саваш се наоѓа на 40 м плажа, помеѓу Врахос и Лигија. Идеална локација за љубителите на мирен одмор.
Вилата e погодна за фамилии или парови, располага со 3 спални, една дневна и кујна. Двете спални соби имаат француски лежај, во третата спална соба има два одвоени кревети. Вилата има тераса со поглед на море и сопствен паркинг. Климата е со доплата ( 5 евра на ден )
Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62 мкд
На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана уплата, истите се резервираат со 50% аконтација.
Локација:Villa-Savash-Vrahos


ВРАХОС – ЛИГИА – ВИЛА САВАШ
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА ВИЛА СО 3 СПАЛНИ, ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќевања Вила со 3 спални Промо цена на кои не подложи попуст
22.05-29.05.2018 7 139 Промо цена
29.05-05.06.2018 7 189 Промо цена
05.06-12.06.2018 7 239
12.06-19.06.2018 7 299
19.06-26.06.2018 7 399
26.06-03.07.2018 7 449
03.07-10.07.2018 7 489
10.07-17.07.2018 7 679
17.07-24.07.2018 7 679
24.07-31.07.2018 7 679
31.07-07.08.2018 7 679
07.08-14.08.2018 7 679
14.08-21.08.2018 7 679
21.08-28.08.2018 7 559
28.08-04.09.2018 7 479
04.09-11.09.2018 7 439
11.09-18.09.2018 7 399
18.09-25.09.2018 7 259 Промо цена
25.09-02.10.2018 7 219 Промо цена

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице
 • Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

 • Битола(Автобуска станица Транскоп – на перон)-40€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe
– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола Прилеп и 10еур од Скопје
– Деца до 1,99 години бесплатно
– Возрасно лице над 63год – 10еур попуст


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Важат Општите услови на СКТМ и Ви Травел

Време на поаѓање за Врахос:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • 04:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп на перон)
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)