Book Now!
ј.к

VILA SIRTAKI се наоѓа во Сивири, на околу  300 метри од плажа, Вилата располага со 1/3 и 1/2+2 Студиа кои се состојат од две оддделни соби (спална со два кревети и уште една просторија каде е кујната и има еден кревет со можност за дополнителен кревет) или креветчиња на спрат, со голема и комплетно опремена кујна, бања, ТВ и клима уред чие користење е вклучено во цената.
Мапа:Villa-Sirtaki-Siviri
При пријавувањето се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
Сите резервации направени по предвидените датуми за рано букирање ке бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.
Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 Денари
Клима уредот е вклучен во цената.


На Промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација


ВИЛА СИРТАКИ – СИВИРИ
ЦЕНА ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. 1/3  (студио за 3 лица) 2+2  (студио за 4 лица) Промо цени на кој не следува попуст
18.05-25.05.2019 7 49 69 Промо цена
25.05-01.06.2019 7 79 99 Промо цена
01.06-08.06.2019 7 119 129
09.06-16.06.2019 7 169 199
15.06-22.06.2019 7 199 219
22.06-29.06.2019 7 259 289
29.06-06.07.2019 7 279 299
06.07-13.07.2019 7 319 339
13.07-20.07.2019 7 339 359
20.07-27.07.2019 7 349 369
27.07-03.08.2019 7 349 369
03.08-10.08.2019 7 349 369
10.08-17.08.2019 7 349 369
17.08-24.08.2019 7 309 339
24.08-31.08.2019 7 239 259
31.08-07.09.2019 7 199 219
07.09-14.09.2019 7 139 159
14.09-21.09.2019 7 79 99 Промо цена
21.09-28.09.2019 7 49 59 Промо цена

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Сивири чини:

 ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗод Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице
 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
 • Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола – 30€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола –35€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола –30€ по лице 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно не користи седиште


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • Важат Општите услови на СКТМ и Ви Травел

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
 • 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:

 • 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
 • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:

 • 15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Фурка
 • 15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Сивири
 • 15:30 h локално време, ( 14:30 h мак.време) Калитеа
 • 16:00 h локално време, ( 15:00 h мак.време) Неа Потидеа
 • 16:45 h локално време, ( 15:45 h мак.време) Неа Флогита