Location: Ammudia
Book Now!
j*k

Вила Вагиа се наоѓа на 50m од плажа, на 2 мин пешачење. Се наоѓа на почетокот на Амудиа, во мирно опкружување.Вилата се состои од студиа за 3 лица и апартмани за 4 лица, опремени со сопствена кујна (опремена со прибор за готвење и јадење) тераса, тоалет, ТВ, клима со доплата од 4еур за студио и 6еур за апартман (на лице место) студиата се наоѓаат на приземје, од самата соба се излага на сопствена тераса која гледа према море и директно излага во зеленило. Апартманот се наоѓа на 1ви спрат и гледа исто према море, погоден за 4 лица, составен од две простории со француски спален кревет и стандардни кревети, опремена кујна, тоалет, ТВ, Клима (со доплата од 6еур на лице место)
При пријавувањето се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Цените во табелата се дадени за НАЕМ за 7 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 62 Денари
На промо цените не следува попуст, и истите треба да бидат уплатени 14 дена по направена резервација.
Локација: villa-Vagia-Ammoudia

Цените во табелата се дадени за НАЕМ за 7 ноќевања во евра без попуст

ВИЛА ВАГИА – АМУДИА
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
период Ноќевања 1/2 студио за 2 лица 1/3 студио  за 3 лица 2/4   апартман  за 4 лица Промо цени на која не следува попуст
22.05-29.05.2019 7 49 59 69 Промо цена
29.05-05.06.2019 7 69 79 89 Промо цена
05.06-12.06.2019 7 89 99 109
12.06-19.06.2019 7 129 139 159
19.06-26.06.2019 7 199 209 249
26.06-03.07.2019 7 249 269 299
03.07-10.07.2019 7 279 299 339
10.07-17.07.2019 7 329 359 379
17.07-24.07.2019 7 339 369 399
24.07-31.07.2019 7 359 379 419
31.07-07.08.2019 7 359 379 419
07.08-14.08.2019 7 359 379 419
14.08-21.08.2019 7 359 379 419
21.08-28.08.2019 7 299 309 349
28.08-04.09.2019 7 229 239 259
04.09-11.09.2019 7 189 209 239
11.09-18.09.2019 7 119 129 139
18.09-25.09.2019 7 79 89 99 Промо цена
25.09-02.10.2019 7 69 79 89 Промо цена

 Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)


Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Амудиа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Амудиа:

 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице
 • Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Амудиа:

 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€
 • Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон-40€ по лице
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
 • Деца до 1,99 години бесплатно

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Време на поаѓање за Амудиа:

 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)