Book Now!
j*k


Vila VERGINA се наоѓа во близина на бич барот Молос на 200м, и 50м до плажата води пат од уредена патека поред самата вила, 500м од центарот на Ханиоти. Вилата располага со двокреветни, трокреветни студиа, апартмани и мезонети, опремени со основни елементи и прибор за готвење и ручавање, тоалет, тераса, ТВ и клима.
Гостите се сместуваат во исчистена соба, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената.
Локација : villa-vergina-hanioti
Цените се изразени за НАЕМ на СОБА за 7 ноќевања.
Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денрска противвредност од 62мкд


На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација


ВИРГИНА ХАНИОТИ
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. 1/3  (студио за 3 лица) приземје 1/4  (студио за 4 лица)  приземје 1/2 (студио за 2 лица) спрат 1/3  (студио за 3 лица) спрат Апп со една спална (4л) Промо цени на кој не следува попуст
19.05-26.05.19 7 89 99 89 99 129 Промо цена
26.05-02.06.19 7 109 129 109 119 199 Промо цена
02.06-09.06.19 7 139 179 139 149 279
09.06-16.06.19 7 229 249 219 239 349
16.06-23.06.19 7 289 309 279 299 379
23.06-30.06.19 7 309 329 299 319 449
30.06-07.07.19 7 339 359 329 349 459
07.07-14.07.19 7 379 399 369 389 509
14.07-21.07.19 7 419 439 399 429 509
21.07-28.07.19 7 419 439 399 429 509
28.07-04.08.19 7 419 439 399 429 509
04.08-11.08.19 7 419 439 399 429 509
11.08-18.08.19 7 419 439 399 429 509
18.08-25.08.19 7 389 409 379 389 459
25.08-01.09.19 7 349 369 339 369 389
01.09-08.09.19 7 269 289 259 269 309
08.09-15.09.19 7 229 229 219 229 259
15.09-22.09.19 7 159 179 149 159 169 Промо цена
22.09-29.09.19 7 89 99 89 89 129 Промо цена

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€по лице
 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удово – 40€по лице
 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
 • Удово (бензинска пумпа, Удово) –35€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)-35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола –30€
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола –35€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола –35€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола –30€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )


 ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • Важат Општите услови на СКТМ и Ви Травел

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
 • 05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) -Трансфер до Удовo
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:

 • 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
 • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:

 • 15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Неа Потидеа
 • 15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Калитеа
 • 14:45 h локално време, ( 13:45 h мак.време) Полихроно
 • 14:30 h локално време, ( 13:30 h мак.време) Ханиоти
 • 14:15 h локално време, ( 13:15 h мак.време) Пефкохори