Book Now!
j*k

Гратчето Афитос е едно од најубавите на Халкидики, автентично со својата архитектура, камени куќи, тесни улички, прекрасни традиционални ресторани, продавници…
Локација: villa-vrahos-afitos

Опис
Вила „Vrachos“ е лоцирана на најдобра локација во Афитос, со прекрасен поглед на заливот „Toroneos”. Во склоп на вилата има реновирани студиа ( 1 брачен кревети 1 единечен) и нереновирани апартмани (2 соби,1 брачен кревет и 1 единечен), сопствена тераса, мини кујна, приватен толает, ТВ, клима


Сите сместувачки студиа/апартмани се со поглед на море, на 5 минути пешачење до плажа.
Цена за НАЕМ на студио или апартман за 7 ноќевања
Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари


ВИЛА ВРАХОС – АФИТОС
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини ноќевања реновирано реновирано нереновирано Коментар
1/2 студио 1/3 студио 1/3 студио
18.05-25.05.2019 7 80* 90* 80* Промо
25.05-01.06.2019 7 90* 100* 90* Промо
01.06-08.06.2019 7 100* 110* 100* Промо
08.06-15.06.2019 7 130* 140* 130* Промо
15.06-22.06.2019 7 150* 175* 165* Промо
22.06-29.06.2019 7 320 350 340
  29.06-06.07.2019 7 350 390 380
  06.07-13.07.2019 7 370 420 410
  13.07-20.07.2019 7 390 440 430
  20.07-27.07.2019 7 390 440 430
  27.07-03.08.2019 7 390 440 430
  03.08-10.08.2019 7 390 440 430
  10.08-17.08.2019 7 390 440 430
  17.08-24.08.2019 7 370 420 410
  24.08-31.08.2019 7 230 240 230
  31.08-07.09.2019 7 145* 155* 150* Промо
  07.09-14.09.2019 7 140* 145* 140* Промо
  14.09-21.09.2019 7 110* 120* 110* Промо
  21.09-28.09.2019 7 90* 100* 100* Промо

                         Во цената Е вклучено:

 • 7 ноќевања во студио или апартман,(по избор)
 • Користење клима уред,
 • Користење безжичен интернет
                      Во цената НЕ Е вклучено:

 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Tакса 0,50 центи на ден за соба

Напомена:

 • Цените обележани со *се промо цени
 • На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време,
 • Напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 10% на вториот аранжман ( не се комбинира)
 • Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот
 • Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

ОРГАНИЗИРАМЕ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ  ( со доплата ) :

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота):

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес 40€ по лице
 • 05:00 h Струмица (бензинска Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово 40€ по лице
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор) 35€ по лице
 • 04:30 h Велес (бензинска мотел Македонија) 35€ по лице
 • 05:00 h Неготино (бензинска Неготино) 35€ по лице
 • 05:40 h Удово (бензинска Удово) 35€ по лице
 • 06:00 h Граничен премин (бензинска Шимов) 35€ по лице

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

 • 04:00 h Битола (Пред спортска Сала) 30€ по лице
 • 03:15 h Прилеп (бензинска Салида) -Трансфер до Битола 30€
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола 35€ по лице
 • 02:45 h Кичево (бензинска Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола 35€ по лице
 • 02:30 h Охрид (бензинска Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола 35€ по лице
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 30€ по лице

-Деца од 2 до 11,99 години: попуст од редовната цена 15€ од Битола и 10€ од Скопје
-Деца до 1,99 години бесплатно
-Возрасно лица над 63 год – попуст од 10€


Време на поаѓање од Афитос ( автопат) :

 • 14:15 h (локално време )
  (можни се доцнења во сезона заради густината на сообраќајот)
  Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж