Duration: 31.01.2020
Price: Early booking -7% :
Book Now!
j*k

White Sands Studios се наоѓа на самата плажа. Оваа вила располага со трокреветни студиjа со балкони кои имаат страничен поглед кон море. Сите студија се опремени со кујна, клима (со доплата од 5еур), телевизор, сопствен тоалет, wi fi и балкон. Во долниот дел на вилата има прекрасен ресторан во кој можете да уживате во убавите грчки специјалитети. Вилата има сопствени лежалки на плажа кои се бесплатни за гостите (за секоја соба по 2 лежалки и еден чадор на последниот ред)
Локација : Villa-WhiteSands-Vrahos


На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана уплата, истите се резервираат со 30% аконтација. Првите две и последниот термин се промо цени.


7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНА ДО 31.01.2020


ВИЛА WHITE SANDS BEACH – ВРАХОС
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќевања 1/3 студио за 3 лица 1/3+1  (студио за 3+1дете) Коменатар
26.05-02.06.2020 7 79 89 Промо цена
02.06-09.06.2020 7 119 129 Промо цена
09.06-16.06.2020 7 149 159
16.06-23.06.2020 7 199 219
23.06-30.06.2020 7 259 279
30.06-07.07.2020 7 319 339
07.07-14.07.2020 7 389 409
14.07-21.07.2020 7 449 459
21.07-28.07.2020 7 489 499
28.07-04.08.2020 7 489 499
04.08-11.08.2020 7 489 499
11.08-18.08.2020 7 489 499
18.08-25.08.2020 7 479 489
25.08-01.09.2020 7 429 449
01.09-08.09.2020 7 349 369
08.09-15.09.2020 7 269 289
15.09-22.09.2020 7 229 239
22.09-29.09.2020 7 179 189 Промо цена

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)


Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице
 • Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

 • Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)-40€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe


 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
 • Деца до 1,99 години бесплатно
 • Возрасни лица над 63еур – 10еур попуст

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст 7 (овој попуст не е важечки за промо термините)
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Време на поаѓање за Врахос:

 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • 04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)