Book Now!
j*k


Вила Зорбас се наоѓа во Полихроно, на 30м одалеченост од плажа. Лоцирана во централниот дел на Полихроно, идеална е за фамилијарен и релаксиран одмор, за оние кои сакаат да се во близина на плажа. Вилата располага со трокреветни студиа и четворокреветни апартмани, опремени секој со своја кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, сопствен тоалет со туш кадички, тераса (сите гледаат кон улица по која не се одвива сообраќај, странично кон море), телевизор, клима и wi-fi вклучени во цената. Вилата не поседува сопствен паркинг. Сите кревети се со стандардни величини 90х190м или 120х190м.
Гпс координати: 40.017987, 23.526928
Локација ; Villa-Zorbas-Polichrono

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВРЕДНОСТ ОД 62 МКД
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА


Датуми Ноќевања Studio 1/3 Duplex 2/5
Од: 19-05-2019 
До: 26-05-2019
7 69 99€
Од: 26-05-2019 
До: 02-06-2019
7 99€ 109€
Од: 02-06-2019 
До: 09-06-2019
7 149€ 159€
Од: 09-06-2019 
До: 16-06-2019
7 239€ 249€
Од: 16-06-2019 
До: 23-06-2019
7 289€ 319€
Од: 23-06-2019 
До: 30-06-2019
7 319€ 349€
Од: 30-06-2019 
До: 07-07-2019
7 349€ 379€
Од: 07-07-2019 
До: 14-07-2019
7
359 
389
Од: 14-07-2019 
До: 21-07-2019
7
379
409€
Од: 21-07-2019 
До: 28-07-2019
7 379€ 409€
Од: 28-07-2019 
До: 04-08-2019
7 379€ 409€
Од: 04-08-2019 
До: 11-08-2019
7
379
409€
Од: 11-08-2019 
До: 18-08-2019
7 379€ 409€
Од: 18-08-2019 
До: 25-08-2019
7 319€ 339€
Од: 25-08-2019 
До: 01-09-2019
7 259€ 289€
Од: 01-09-2019 
До: 08-09-2019
7 199€ 229€
Од: 08-09-2019 
До: 15-09-2019
7 149€ 169€
Од: 15-09-2019 
До: 22-09-2019
7 99€ 109€
Од: 22-09-2019 
До: 29-09-2019
7
79
89

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола – ( Автобуска Станица Транскоп на перон)-30еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30 еур по лице

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје и 15еур од Битола и Прилеп

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Возрасно лице над 63год – 10еур попуст


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
 • Попустите неможе да се комбинираат
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобу
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • 3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • 5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
 • 4:00 Скопје (Дрводекор)
 • 4:30 Велес (БП мотел Македонија)
 • 5:00 Неготино (БП Неготино)
 • 5:40 Удово (БП Удово)
 • 6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • 4:00 Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
 • 3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • 2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • 2:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • 2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • 3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

 • 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
 • 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
 • 14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
 • 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.