Book Now!
p*i

Локација:  Во западниот дел на Банско, 500 метри од центарот, 400 метри од ски Гондолата.
1111111111111ul. “Yavor”, 2770 Bansko, Bulgaria
Хотелски содржини:
 базен (со дел за деца),надворешен базен,  џакузи, салон за убавина, турска бања, парна бања, сауна, масажа, фитнес центар, забавен дел со аниматори за деца, електронски игри, билјард, пикадо, пинг-понг маса, изнајмување велосипеди, јавање коњи, безжичен интернет, бесплатен превоз до Гондолата на секои 30 минути.
Опременост на собите:
централно греење/ладење, фрижидер, ТВ со кабловска телевизија, радио, мини сеф, балкон, безжичен интернет, бања.
Грижа на тело:
Велнес центар, салон за убавина, фризерски салон, фитнес, сауна, парна бања, масажа, џакузи, маникир, педикир


Сместување 05.04.2019 – 25.04.2019
29.04.2019 – 11.07.2019
26.04.2019 – 28.04.2019 12.07.2019 – 12.09.2019 13.09.2019 – 30.11.2019
HB+ ALL HB+ ALL HB+ ALL HB+ ALL
По лице во Двокреветна – стандарт 22,00 € 27,50 € 26,50 € 32,50 € 27,50 € 33,50 € 25,50 € 30,50 €
По лице во Двокреветна – Лукс 25,50 € 31,50 € 30,00 € 35,50 € 31,50 € 37,50 € 27,50 € 33,50 €
По лице во Едноспален апартман 30,50 € 36,00 € 41,50 € 40,50 € 35,50 € 41,50 € 32,50 € 38,50 €

Цената е по лице и вкучува 

 • 1 ноќевање на база HB или All inclusive
 • Користење на надворешен базен 15.06 – 15.09.2019
 • Користење на внатрешен базен со детско катче. сауна. парна бања , џакузи , детска соба
 • Wi-Fi во целиот хотел

Максимум сместување

 • Двокреветна стандарт – 2+0
 • Двокреветна Лукс – 2+2 ( до 11,99год. ) или 3 возрасни
 • Едноспален апартман 2+2 ( до 11.99 год.) или 4 возрасни

Попусти: 

 • Деца до 5,99год. на дополнително легло – бесплатно / Baby Cot / 3 евра од ден
 • 1 дете 6-11,99 со двајца возрасни – бесплатно .
 • 2ро и 3то дете 6-11,99 год на дополнително легло -50%
 • Возрасен на дополнително легло -30% на регуларната цена
 • Еднокреветна соба +80% од регуларната цена

Екстра : 

 • 6=5 , 7=9 , 14=12 за престој од 12.07 – 12.09.2019
 • 5=4 за престој од 05.04.2019 – 25.04.2019 и 29.04.2019 – 11.07.2019 , и 13.09.2019 – 30.11.2019

Откажување од резервација :

 • 10 дена пред запоцнување на аражманот нема пенали
 • после овој период 100% пенали
 • непојавување во хотел = 100%