fbpx
Duration: 28.12.2023
Price: 299€ Сигурна реализација : 299€ 
Book Now!
neh*ar


Азурен Брег 3НП ( Ница-Кан- Антиб- Сен Тропе – Монако- Парфимерија Фрагонард-Монте Карло) – Нова Година

* СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА * 


Термин: 28 Декември

1 ДЕН 28.12.2023 СКОПЈЕ:
 Состанок на групата во 09 00 ч. Поаѓање во 09:30 часот од спортската сала Борис Трајковски. Се патува преку граничниот премин Табановце, Србија, Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи.

2 ДЕН  29.12.2023 КАН :
Пристигнување во Кан  во попладневните часови. Сместување во хотел. Слободно време за краток одмор. Ве водиме на прошека низ стариот дел на Кан: прекрасна прошетка по Кроасетата со хотелите Карлтон, Мартинез, Мажетик, филмската палата, плазата на фотомоделите, стариот град со тврдината… Ноќевање.

0ДЕН 30.12.2023 КАН – СЕН ТРОПЕ
Појадок. По појадокот препорачуваме посета на најгламурозниот град на Азурниот брег – СЕНТ ТРОПЕ: Прошетка по живописните улички, пристаништето со луксузните јахти и прочуени кафичи ( Senequer) каде вообичаено се испива утринското кафе со познатиот колач Tarte Trapezien.  Во попладневните часови враќање во Кан. Ноќевање.

0 ДЕН 31.12.2023 КАН – АНТИБ – НИЦА – МОНТЕ КАРЛО :
Појадок.  Препорачуваме целодневен излет до монденското место Антиб и кралицата на ривиерата Ница. Антиб е прекрасно градче кое го маѓепсало Пикасо, можност за посета на музејот кој е единствен музеј на светот посветен на еден уметник уште во текот на неговиот живот( влезница 10€)…  потоа продолжуваме со посета на Ница… Кралската опера, балконот на Наполеон, плоштадот Солеја, палатата на правдата… Слободно време за прошетки и ручек. Враќање во Кан. Слободно време за одмор. Препорачуваме дочек на Новата Година во гламурозното Монте Карло, заедно со светскиот џет сет… единствено доживување. Враќање во Кан во ноќните часови.  Ноќевање.

05 ДЕН  01.01.202КАН  – ЕЗ – МОНАКО – СКОПЈЕ:
Појадок. Одјавување од хотел. Посета на Монако со  попатна посета на фабриката за парфеми Фрагонард во Ез. Разглед на Монако: океанографскиот институт, кралската палата, катедралата Св. Никола, градините на принцезата Грејс Кели, патеката на F1, пристаништето…Препорачуваме посета на Океанографскиот музеј и аквариум во Монако кој филијала на Институтот во Париз и е единствен од тој вид во светот.( влезница 20€). Слободно време за индивидуални прошетки и ручек. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Патот продолжува преку Италија, Словенија, Хрватска, Србија… Ноќно возење со попатни паузи за одмор и гранични формалности.

06 ДЕН 02.01.202СКОПЈЕ:  Пристигнување во Скопје во вечерните часови.


Плати на Рати (рата 3276 денари на 6 рати) со iute credit

 

 

Кликнете и резервирајте на рати

РЕДОВНА  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ за Хотел 3*:  299 €


РЕДОВНА  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ за Хотел 4*:  32


ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :

 • Превоз со високотуристички автобус на наведената релација,
 • Сместување во хотел Ibis Styles Cannes Le Cannet 3*,во центарот на Кан, и
 • Сместување во хотел Hotel Amarante 4*,во центарот на Кан,
 • Разглед на Кан
 • Организација и лиценциран туристички придружник на патувањето.

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Задолжително патничко осигурување 300 мкд,
 • Новогодишна посета на Монте Карло (30€)
 • Посета на Ст. Тропе (40€)
 • Задолжителна посета на Монако и фабрика за парфеми ‘Fragonard’ последниот ден (30€)
 • Посета на Ница и Антиб (50€)
 • *** ПАКЕТ ИЗЛЕТИ – Азурен брег – 140€
 •  Туристичка такса во Кан (3€ по лице на ден, се плаќа во агенција)
 • Влезници за културно историски споменици, музеи.
 • Билети за јавен превоз
 • Доплата за еднокреветна соба 6.900 ден
 • Доплата за избор на седиште 20 евра
 • Доплата за празно седиште – 150€

НАПОМЕНИ:

 •  За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
 •  Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 •  За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
 •  Останатите услови на патување важат според годишниот програм на Ви Травел
 •  Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмалку 5 дена пред поаѓање, поради недоволен број на патници или виша сила.
 • Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди термин и час на поаѓање.