fbpx
Duration: 30.12.2023
Price: 139€Сигурна реализација : 139€
Book Now!
orb*ta


Нова 2024 Година – БЕЛГРАД со Нови Сад
Разглед на Белград со локален водич


Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци, Велес, Скопје и Куманово


1.Ден 30.12.2023 (Сабота)
Состанок со групата на паркингот наспроти театарот Војдан Чернодрински во Прилеп во 23:45, во 00:00 часот поаѓање за Белград. Патот води преку Кавадарци, Велес, Скопје, Куманово и преку граничен премин Табановце. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.

2.Ден 31.12.2023 (Недела)
Пристигнување во Белград во утринските часови. Разглед на градот со локален водич: плоштадот Теразије, Славија, храмот Св.Сава, булеварот на револуцијата, Дедиње, тврдината Калемегдан, споменикот на Победникот и панорама од каде се гледа вливот на реката Сава во Дунав… Слободно време за индивидуални прошетки и активности низ Кнез Михајлова во центарот на градот. Сместување во хотел. Вечерта организиран превоз до центарот на градот за индивидуален Новогодишен дочек на плоштад или во некој од многубројните кафичи, кафеани. Во договорено време враќање во хотел. Ноќевање.

3.Ден 01.01.2024 (Понеделник)
Појадок. По појадокот факултативен излет до Нови Сад – центар на Српската култура уште познат и како Српска Атина, панорамски разглед на градот, катедралата, црквата, синагогата, плоштадот, Петроварадинската тврдина (панорамски). Слободно време во центарот на градот. Враќање во хотел во попладневните часови. Вечерта организиран превоз до центарот на градот само за патниците кои што се сместени во Вила Вертиго, ( патниците кои што се сместени во хотел Србија самостојно може да се организираат бидејќи центарот е на 3 км од хотелот) за постновогодишни прошетки или забави. Враќање во хотел во договорено време. Ноќевање.

4.Ден 02.01.2024 (Вторник )
Појадок. Одјавување од хотел. По појадок посета на трговски шопинг центар Ушче или слободно време во центарот на  Белград за индивидуални активности.. Во попладневните часови поаѓање за Македонија. Пристигнување во вечерните часови.


Цена на аранжманот

139 еур  во вила Вертиго
169 еур д во хотел Србија 3*


ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес, Скопје, Куманово


Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Превоз со туристички автобус на дадената релација
 • Организација и водство на патувањето
 • Разглед на Белград со локален водич
 • 2 ноќевања со појадок во избраниот хотел во Белград
 • Посета на трговскиот центар “Ушче”

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Патничко осигурување 200 мкд
 • Задолжителна туристичка такса за хотелот – 200 мкд (се плаќа во агенција)
 • Факултативен излет до Нови Сад – 15 евра – пријавување во агенција, плаќање во автобус.
 • Влезници во културно/историски споменици

НАПОМЕНА!!!

 • За реализација на аранжманот се потребни минимум 45 патници
 • Краен рок за евентуален отказ е 7 дена пред датумот на поаѓање
 • Организаторот на патувањето во задржува правото за измена на поедини содржини од програмата.
 • За факултативните излети се потребни минимум 30 патници
 • Патникот има обврска да го провери пасошот пред патувањето.
 • Цените се изразени во евра, а курсот на еврото се пресметува 62 денари
 • За сингл соба се доплатуваат 50 евра дополнително од аранжманот поради вториот кревет
 • Деца од 0 – 2,99 години бесплатно (спијат во кревет со родител)
 • Дете до 12 години придружувано со едно возрасно лице плаќа 100% од сумата на аранжманот.
 • Резервации за одреден кат или страна не е можна.
 • Селекција на седиште во автобус! Патниците се сместуваат според временската линија на уплати.
 • Доколку имате барање за седиште, истото се доплаќа 15 евра за во два правци.
 • За овој аранжман важат општите услови за патување на СКТМ и Ви Травел

Опис на сместувањето:

 • Вила Vertigo е прекрасна вила со 3* која што се наоѓа на Петлово брдо. Vertigo има нов и стар дел.  Патниците ќе бидат сместени во новиот дел. Ресторанот се наоѓа во стариот дел кој што е на 50 метри оддалечен од новиот дел. Во склоп на Vertigo има продавница, кафе бар и менувачница. Од центарот е оддалечена околу 12 километри. Во склоп на програмата како што може да прочитате, постојано има превоз од Vertigo до центарот и назад ( во договорено време со групата) што е вклучено во цената.
 • Хотел Srbija е прекрасен хотел кој се наоѓа на само 3 километри од центарот на градот. Хотелот располага со еднокреветни, двокреветни и трикреветни соби. Комплетно е реновиран во 2005 година и Ви овозможува чувство на удобност и комфорт. Има панорамски ресторан со капацитет од 380 места се наоѓа на 17 спрат од хотелот од кој има прекрасен поглед на цел град и претставува совршено место за почеток на денот со појадок и кафе од прекрасната шведска маса која што ја нуди.