fbpx
Book Now!

Хотел Бисер * * * * Струга

Хотел Бисер е бисерот на Охридското езеро, и е изграден во уникатен старо Македонски стил. Се наоѓа во близина на манастирот Света Богодорица, и е вистински предизвик за обожавателите на проѕирните води на Охридското езеро, природа и културно наследство . На само 4.36 км оддалеченост од плоштад во Струга . Хотел Бисер има одлична песочна плажа, опремена со игралишта за секаков спорт. Специфичните карактеристики на овој хотел го прават погоден за летен и зимски туризам.


 • Цените се по особа.
 • Второто лице во апартман има 50% попуст од цената на апартманот, трето и четврто
  лице имаат 70% попуст од цената на апартманот.
 • Доплата за дополнително јадење (ручек) 6 евра ^360.00 ден.
 • За деца со родители за дополнителен кревет не се плаќа, но се плаќа доручек по цена
  од ^200.00 ден, ручек и вечера ^360.00 ден.

Услуги

 • За деца од 0-5 години гратис. ( доплата доколку се користат ресторански услуги)
 • од 6-12 години 50 % од цената на аранжманот
 • Дадените услуги се нето и вклучуваат: паркинг, интернет wi-fi во лоби и ресторан,

Во цената НЕ е вклучено мини бар и пијалок за време на ручек/вечера.


Услуга 

 • Доручек-Шведска маса
 • Ручек/Вечера-Избор од 2 мениа.
 • Активности во Хотел Бисер
 • Дискотека (за која влезот ви е гратис)
 • Посета манастир Св.Богородица-13 век (на само еден метар од Хотел Бисер)

Собите се опремени со:

 • ТВ приемник
 • Клима уред
 • Дирекна телефонска линија
 • Мини бар
 • Фен за коса

Дополнителни услуги:

 • Перална
 • Сефови
 • Паркинг
 • Масажа (со доплата и закажување)
 • Фризура (со доплата и закажување)